Це стаття про внутрішню кухню копірайтингу. Тим, хто не пише і не замовляє тексти для сайтів, вона навряд чи буде корисна. Поговоримо про написання текстів під інформаційні запити. Про тих самих онучі, які ненавидять більшість копірайтерів, сеошників, користувачів і пошукових систем. А конкретніше - про те, як писати їх швидше і при цьому краще.

Вступна для тих, хто боїться «Баден-Бадена» і «Королева»

 

Так, «Баден-Баден» забезпечив купу замовлень на рерайт переспамленних статей. І ТЗ на тексти стали трохи більш людськими у більшості замовників. Стали ще більше цінуватися копірайтери, знайомі з поняттям переспама і методами боротьби з ним. Але і без «Баден-Бадена» справа до того йшло давно. Більш того, грамотні сеошникі ще років чотири тому стали робити ТЗ з мінімальною щільністю ключів. А грамотні копірайтери приблизно тоді ж навчилися допомагати грамотним сеошників витягувати сайти з-під фільтрів за спамние тексти. Так що цей алгоритм просто став таким собі маніфестом Яндекса для занадто олдскульних працівників SEO-індустрії: «Еволюціонує прямо зараз або помри (з голоду)».

Так, «Корольов» викликав знатне бродіння умів в SEO-середовищі. Однак для копірайтерів мало що змінилося. Якщо перебільшувати, суть зводиться до того, що розумний алгоритм ще краще став аналізувати поведінкові чинники. Максимум користі для читача - і буде вам щастя! До слова, це щастя з цієї причини пошукові системи обіцяють сеошників з моменту зародження SEO. Просто з появою «Королева» все примарнішими стає шанс обдурити пошукову систему, виклавши на сторінці оптимізоване бозна що по 10 рублів за 1000 знаків.

Це здорово, але що робити?

Якщо ви хоч якось враховуєте в роботі тенденції SEO останні кілька років, продовжуйте в тому ж дусі. Список вимог до інформаційних статей особливо не змінився:

1. Інформативність. Інакше хороших поведінкових не бачити. У статті повинен бути відповідь на питання користувача. І це питання не повинно бути закопаний в тоннах води і невиразною інформації.

2. Оптимізація. Багато ключів бути не повинно. Але їх розумне кількість як і раніше потрібно. Що таке «розумне кількість» - тема для окремого матеріалу, на жаль, швидко не пояснити.

3. Зручність. І знову привіт, поведінкові! Структура статті, картинки, графіки - все це цілком в компетенції копірайтера.

4. Унікальність. Не треба робити ще один рерайт рерайта рерайта хорошої статті з ТОП 10. Зробіть нормальну унікальну статтю. За змістом унікальну, а не для робота.

А як це робити?

Писати тексти - це як видаляти зуби: чим довше, тим болючіше. Тому на питання «Як?» Може бути тільки одна відповідь: «Швидко». Як саме це робити швидко? Способів багато. Розповім про три улюблених, не раз рятували від дедлайну.

Спосіб 1. Оптимальний. 1,5 години на 1000 слів

Потрібен текст? Зроби його з відео. Простіше кажучи, YouTube в допомогу. Це найшвидший з відомих мені способів написати дійсно унікальний і корисний текст.

Тексти зазвичай пишуть копірайтери. А ось відео (навчання, огляди і т. П.) Роблять фахівці в освітлюваної теми. Якщо в інтернеті розміщений непоганий текст на популярну тему, будьте впевнені: у нього є кілька десятків клонів. А ось непогане відео частіше існує в єдиному екземплярі.

В яких випадках спосіб безцінний?

 • Якщо тема особисто вам малозрозуміла.
 • Якщо всього 1-2 тексту дійсно по темі, які все рерайта один у одного.
 • Якщо тема пов'язана з конкретним матеріальним предметом.

В яких випадках спосіб марний?

 • Якщо текст потрібен невеликий, і він пишеться на очевидну тему з серії «що таке табуретка».

Плюси:

Крутий і унікальний контент.

Економиш собі час. Написати 1000 слів з 20-хвилинного відео - легко.

Краще розбираєшся в темі. Навіть якщо оповідач недорікуватий, звук булькає, а відео знято на тапок.

Мінуси:

Особливо і не знайду. Хіба що з інтернетом можуть бути проблеми: якщо швидкості не вистачає або трафік обмежений.

Спосіб 2. Крутий, якщо часто пишеш на 1 тему. 2,5 години на 1000 слів.

Іди в деталі. Опиши причинно-наслідкові зв'язки. Приведи приклади. Напиши про винятки і складних випадках. Побудуй статтю за принципом «а ще вам може бути цікаво ...».

В яких випадках спосіб безцінний?

 • Якщо тема порівняно проста, а обсяг по ТЗ потрібен великий.
 • Якщо у вас вже є хоча б поверхове розуміння теми - щоб зуміти зрозуміти її глибше.

В яких випадках спосіб марний?

 • Якщо можна написати, використовуючи перший спосіб.
 • Якщо тема і так занадто широка для заданого обсягу тексту.
 • Якщо в темі і так нічого не зрозуміло.

Плюси:

Хороша якість контенту, яким буде задоволений і замовник, і сеошник, і користувач.

Глибоке занурення в тематику - писати по ній далі буде простіше і приємніше.

Мінуси:

Чи не з усіх питань таку інфу легко знайти. Часто рятує пошук по PDF, розширений пошук по тематичним порталам і парсинг комментов до тематичних статей.

Спосіб 3. Не для всіх, але працює добре. 2,5+ години на 1000 слів.

Ім'я способу - переклад. Шукаємо джерело іноземною - англійською, як правило, - і переводимо на російську. Самі переводимо, головою і руками. Google Перекладач - табу в таких питаннях.

В яких випадках спосіб безцінний?

 • Якщо матеріал повинен мати новинний характер. Ви цілком можете бути першим, хто опублікує цей матеріал російською.
 • Якщо тема типово «західна»: бізнес, технології, медицина і т. д.
 • Якщо в Рунеті мало інформації або вона невиразна.

В яких випадках спосіб марний?

 • Якщо знання іноземної залишає бажати кращого.
 • Якщо тема вузькоспеціалізована і словники не допомагають.

Плюси:

Легко знайти джерело, Google в допомогу.

Мінуси:

Потрібно на непоганому рівні знати іноземну.

Російські реалії не завжди збігаються з іноземними.

А що якщо?..

І розвінчаємо пару-трійку помилок, раз вже взялися.

1. Якщо написати просто круту статтю без ключів, вона добре отранжіруется.

Чи не отранжіруется. Так, ключів може бути мінімум. Так, замість ключових слів можуть бути їх синоніми, які розуміє пошуковик. Але зовсім без них - не складеться. Точніше, складеться тільки в одному випадку: якщо цю статтю раптом почнуть активно розтягувати із зазначенням джерела і оптимізованим анкором посилання (багато ви НАСТІЛЬКИ крутих статей робите, га?). Ось тоді дійсно стаття зможе потрапити в ТОП видачі з позначкою «Знайдений за посиланням».

Мені не вірите, почитайте блог Яндекса на «Хабрахабр».

Цитата для ледачих: «... деякі інші ідеї чекають своєї години. Наприклад, ми б хотіли спробувати застосувати нейромережі на стадії пошуку L0, щоб семантичні вектора допомагали нам знаходити документи, близькі за змістом до запиту, але зовсім не містять слів запиту ».

2. Якщо ресурс крутий, на нього і статтю про Чебурашку можна написати з ключами, і вона просунеться на вимогу «як вибрати пластикові вікна».

Поведінкові. Вся суть Матрикснет в цілому і «Королева» зокрема - самонавчання алгоритму за рахун поведінкових факторів. Якщо ти напишеш фігню на крутий сайт - так, є ймовірність, що тебе добре отранжіруют. Спочатку. А потім ти вивалитися з ТОПу видачі, тому що люди тебе читати не будуть.

3. Якщо в ТЗ обсяг більше 400 слів, можна навіть не намагатися. Писати онучі немає сенсу, їх все одно не читають.

Гаразд? Друже, якби онучі ніхто не читав, все письменники художньої, публіцистичної та наукової літератури давно б вимерли. Але ось до решти. Багато ще і відмінно заробляють.

«Ну у них же цікаво, а у мене немає!». Ось, блін, в цьому і суть. Це не онучі не заходять, це особисто ти хреново пишеш. До речі, ось зараз ти читаєш типову онучу. Вже 1100 слів прочитав на цей момент. Чи не заходять, кажеш?

Ось такі пироги. До речі, якщо є питання по темі - не соромтеся. Всім відповімо. Або навіть врахуємо питання при підготовці наступного матеріалу - якщо питання цікаве, а відповідь на нього об'ємний.

 

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.