Накопичилося багато сміття на сайті? Пилом поросли гори ТЗ? Трёте, миєте, чистите, а результат нульовий? Може, ви просто погано прибирати? У новій статті з циклу «Сердитий маркетолог» розповімо про чотирьох правилах, які допоможуть підтримувати SEO в порядку.

Шановні клієнти, прочитайте ці нескладні для сприйняття речі і майте їх на увазі, коли будете працювати з підрядником.

У цій статті не буде інструкцій з просування пластикових вікон або ще чого-небудь в Москві без реєстрації і смс. Вона і не про те, як на одному метатеге в'їхати в ТОП.

Вона - про підхід. Про підхід до збирання, адже в SEO, як в будинку: якщо вчасно не забратися, можна так і загрузнути в бруді.

Отже, розповім про декілька простих правилах, які допоможуть навести порядок в SEO.

1. Не робіть те, що простіше

Витирати пил зі столу - легко. Під ліжком, на антресолях і шафах - вже складніше. Але і там, і там потрібно, так як без цього результату не досягти (читайте: несвіже повітря, алергія, кліщі, клопи та інша нечисть).

Чому ви ігноруєте це правило в SEO?

Наведу банальний приклад: щоб наповнити сайт унікальним і корисним контентом, SEO-фахівець готує ТЗ копірайтеру на написання тексту, в якому прописує приблизний обсяг тексту, вказує h1, кількість, форму ключових слів і інші речі, які можуть стати в нагоді. Що робить копірайтер? Пише текст, звичайно. Але питання в тому, як саме він це робить. Є два варіанта:

  • відкрити сайти конкурентів і подивитися, які тексти у них. Якщо все влаштовує, просто зробити їх рерайт (без унікальності нікуди) і вставити потрібні ключові слова.
  • написати з нуля нові тексти: детально продумати їх структуру, захід, call to action. Як варіант, якщо проект новий і ви не знаєте, що аудиторії буде цікаво, провести A / B тест - підготувати два тексти в різних стилях і подивитися, який з них краще зайде.

Відчуваєте різницю?

Або поговоримо, наприклад, про запити. Є маса, м'яко кажучи, непривабливих ключів, які просто неможливо нормально вставити в текст. Наприклад, «споруда лазні москва дешево» або «нержавейка бригада огорожу». Звичайно, при бажанні можна примудритися і вставити ці запити, але жоден (повторю: ЖОДЕН) людина так ніколи не скаже. І незважаючи на те, що за останній час Яндекс викотив нові алгоритми (та й про тексти, які за принципами LSI повинні писатися, вже було не раз сказано) більшості хоч кіл на голові теши. Як писали переоптімізірованние тексти з купою ключів, так і пишуть - поки сайт не потрапить під санкції.

А адже іноді потрібно і голову поламати: SEO-шнику - над тим, як підібрати такі ключі, які не будуть псувати текст і при цьому будуть ефективними в просуванні сайту, копірайтер - як вставити ці самі ключі в текст так, щоб вони виглядали органічно.

Ось такий підхід правильний. І це стосується абсолютно будь-яких завдань: починаючи з підбору семантичного ядра, посадочних сторінок і закінчуючи аналізом досягнутих результатів.

Висновок: просто - не завжди добре.

2. Використовуйте нове

Досить довго і болісно мити вікна мильною водою і натирати їх газетою. Світ вже придумав стільки корисних девайсів для цього. Візьміть ганчірку з мікрофібри, яка не залишає розлучень, або навіть магнітну щітку і мийте вікна відразу з двох сторін.

Так і в SEO. Багато інструменти вже давним-давно автоматизовані і безкоштовні (або стоять якихось символічних грошей). Тому якщо рутинна задача займає добру половину робочого часу і вганяє вас в зневіру і тугу, перевірте, напевно вже є спосіб витрачати на неї не більше 5 хвилин.

Як люди при пошуку битих посилань обходилися без Xenu? Або як можна підібрати ключові фрази з урахуванням запитів конкурентів без Serpstat, Key Collector і інших автоматизованих систем? А як, наприклад, без Rush Analytics швидко згрупувати мільйон запитів (а їх реально буває мільйон), для кожної групи підібрати релевантні сторінки і до того ж проаналізувати видачу пошукової системи?

А що щодо унікальності контенту? До сих пір перевіряєте кожен текст з сайту окремо? А адже вже давно існують сервіси, які дозволяють аналізувати весь ресурс на унікальність контенту. Наприклад, Content-Watch.ru буде моніторити сайт і раз в тиждень надсилати вам список неунікальний сторінок. Чи це не чудо?

Звичайно, є фанати, які вважають за краще все робити своїми руками. Це не погано, скоріше - не так ефективно, як могло б бути. І коли є купа сервісів, що спрощують процес просування сайту, нерозумно ними не користуватися. Загалом, дивіться, які інструменти є на ринку, цікавтеся новинками, тестируйте, порівнюйте результати.

Висновок: автоматизуйте і оптимізуйте.

3. Розділяйте цілі

Щоб домогтися потрібного результату, розбивайте мета на підзадачі - і тоді буде легше визначити, що саме треба зробити і скільки часу на це буде потрібно.

Наприклад, спочатку ставте спільну мету - прибрати квартиру до Нового року. А вже потім намічайте подальші кроки до її реалізації:

  • вимити вікна;
  • пропилососити;
  • розібратися в шафах;
  • викинути непотріб з балкона;
  • струсити пил з новорічної ялинки і т. д.

В SEO та ж система. Потрібно правильно дробити мети - полегшуйте собі роботу.

Наприклад, ставимо загальну мету - збільшення видимості / конверсії / трафіку, а далі розписуємо кроки до її реалізації:

  • написати і викласти 20 000 знаків тексту до 25 числа;
  • створити і наповнити трьома статтями новий розділ завтра до кінця дня;
  • прописати всі відсутні title до картинок за місяць.

Зрозуміло, список завдань не є вичерпним і достатньо загальний. Насправді все завдання повинні бути прописані максимально детально: що, де і коли. Якщо ви ще не завели собі окремий файл, в якому зібрано все, що потрібно зробити, наприклад, на місяць, зробіть це.

Якщо задач дуже багато, не потрібно кидатися робити все і відразу - складіть таблицю пріоритетів. Це дозволить вам не впадати в паніку і розрахувати робочий час. Сядьте, оціните масштаб лиха і придумайте категорії, за якими будете оцінювати завдання (важливість, складність, час, вартість роботи). І потім просто ставте плюси, якщо завдання відповідає обраному параметру. Наприклад, якщо завдання найголовніше інших, ставимо один плюс. Проста і швидка у виконанні - другий плюс. Реалізувати дешевше або просто припала вам до душі - ще плюс. Де більше плюсів, ту задачу беремо в реалізацію першої, і так далі за списком.

Висновок: чим детальніше, тим зручніше.

4. Робіть регулярно

Чистота в домі - поняття тимчасове і вимагає регулярних дій.

Якщо мити підлогу раз на місяць, значну частину часу будете жити в бруді. Повинна бути періодичність. Потрібно визначитися, який часовий інтервал прибирання підходить саме вам і дотримуватися його. Наприклад, раз на тиждень або п'ять разів на місяць.

В SEO та ж історія. Регулярно виконуйте необхідні дії, і результат буде значно краще, ніж після одноразових титанічних зусиль по генеральному прибиранні.

Наведу приклад для наочності. Поступове нарощування маси - добре. Вибуховий збільшення числа зовнішніх посилань на сайт - погано, жахливо, огидно. І це не я сказав. Це пошукові системи так вважають. Будете купувати 100500 посилань кожен день - так і до засланого вибуху недалеко. Як результат - накладення санкцій і падіння сайту на саме дно пошукової видачі. Не найкраща перспектива, правда?

І це не поодинокий приклад. Як часто до вас на сайт заглядає робот пошукових систем? Раз на тиждень? Двічі на тиждень? Так, може, варто оновлювати контент до його приходу? Хліб-сіль-метатеги. Нехай порадіє. Та й ви в плюсі. Більше змін на сайті - частіше індексація.

І не забувайте про періодичність у всьому. Прибрали там, де видно, а купу літніх речей швидко заштовхали в шафу порошитися до наступного літа? Очі не муляють і ладно. Не треба так.

Хоча б раз у квартал розбирайте бардак в шафі - тестируйте нові шаблони для сторінок. Нічого кардинального, просто A / B-тести. Авось, і що-небудь непотрібне знайдете, наприклад, даремний блок з шаблону, який і працювати за цей час міг перестати - викиньте його вже нарешті.

А як в підвалі справи? Коли в останній раз в футер заглядали? Думаєте, туди ніхто не доходить, тому весь час відсуваєте час прибирання? Помиляєтеся. Раптом там зібралася вже ціла гора битих посилань?

Висновок: сталість - ознака майстерності.

Сподіваємося, ця стаття стане для вас тим самим чарівним пендель, який підштовхне до збирання в SEO.

Як навести порядок в SEO, або Що спільного у SEO з прибиранням в будинку

Тепер ви знаєте, як змахнути вікову пил, розбираєтеся в інвентарі для прибирання і знаєте, з чого почати і чим закінчити. Ваше завдання - залізти в усі куточки, щоб жодної пилинки не залишилося.

P.S. Пам'ятайте, як мама в дитинстві казала: «Ніяких мультиків, поки в кімнаті бардак не прибереш!»

 

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.