Як закривати потреби в нових керівників - виховати всередині компанії або знайти «свіжу кров»? А може скористатися третім, менш популярним методом?

Будь-яка компанія, яка хоче добиватися більшого на ринку, потребує сильних менеджерів. Звідки їх взяти? Розберемо три способи.

1. Виростити керівника всередині команди

плюси:

  • Знання тонкощів роботи на всіх рівнях.
  • Розуміння суміжних сфер.
  • Повна інтеграція в культуру компанії.

ризики:

  • Застій при відсутності схеми розвитку в компанії.

Джек Уелч починав роботу в General Electric з посади інженера і через 20 років став виконавчим директором. Шляхом внутрішніх трансформацій, більшість з яких були пов'язані з персоналом, він привів компанію до успіху, збільшивши її капіталізацію в 40 разів. Уелч каже, що 80% менеджерів, які працюють в General Electric, - це люди, які виросли в цій компанії. Я з ним згоден - лідерів треба виховувати.

Наш досвід показує, що налагоджена система розвитку персоналу дає сильних менеджерів. Можливо, це буде актуально не для кожної компанії. Але для Ingate це працює. Наш бізнес досить специфічний, з особливими вимогами до компетенцій. Наш ринок постійно змінюється. І співробітники, і менеджери стикаються з завданнями, яким ніде не вчать, і компетенції для їх виконання досить рідкісні. Менеджер працює з експертами, які глибоко розбираються в складних рекламних технологіях, і повинен говорити з ними однією мовою. Його команда - високоінтелектуальний, цікавий і неповторний персонал.

Коли менеджер виріс в компанії, він пройшов всі стадії зсередини, має колосальний досвід і розумінням справи. А ще він стає носієм і провідником нашої культури. Чому це так важливо? Проблеми, які найчастіше трапляються з зовнішніми менеджерами, лежать не в сфері компетенцій, а в культурному розриві, розбіжності в поглядах і принципах роботи. Зрештою, знайти і відібрати талановитих управлінців завжди можна, а ось зробити їх частиною команди - завдання не з простих.

Може виникнути питання: наскільки ефективний керівник, який всю свою кар'єру працює в одній компанії? Чи не станеться застій? Якщо дбати про розвиток - немає. У багатьох європейських компаніях менеджерам вибудовують такі кар'єрні карти, в рамках яких вони з регулярною періодичністю змінюють зони відповідальності, умови і навіть географію роботи. Сьогодні він керує підрозділом в Естонії, завтра їде до Південної Африки, а післязавтра - в Португалію. Менеджмент скрізь однаковий, але він стикається з принципово різними кейсами, різними людьми. І це все розширює «менеджериальной картину світу», дозволяє через різний практичний досвід освоїти нові управлінські знання і навички.

Дуже добре, якщо в компанії є своя школа, можливість не тільки вертикального, а й горизонтального росту. Щоб уникнути застою, корисно давати досвід поза компанією. Способи навчання вибираються адекватно бізнес-цілям, станом компанії, наявності талантів. Особливу увагу ми приділяємо наступності. Якщо людина хоче рухатися вгору, він зобов'язаний підготувати собі заміну.

Треба вчитися виховувати управлінців. Не потрібно думати, що це складно або неможливо. Можливо! Я сам пройшов шлях від розробника до генерального директора, і більшість наших менеджерів зросли всередині Ingate - таких людей відсотків 80, якщо не більше.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.