Залежно від того, скільки разів на місяць певне ключове слово або фраза шукається користувачами в пошуковій системі, розрізняють:

  • високочастотні запити (ВЧ) - найбільш популярні для даної області;
  • низькочастотні запити (НЧ) - словосполучення з 3-4 слів, які використовуються користувачами набагато рідше, але більш конкретно визначають тематику;
  • середньочастотні запити (СЧ) - вживаються частіше, ніж НЧ, але рідше ніж ВЧ.

Точні цифри, що характеризують частоту ключових слів щодо числа показів на місяць, назвати складно. Наприклад, по wordstat.yandex кількість показів слова «інтер'єр» - 662400, а «нетбук» - 291703, але обидва запити будуть високочастотними для своєї області.

Якщо просувати сайт по ВЧ фразам, це принесе вагомий трафік, але кількість цільових відвідувачів, готових здійснити покупку, буде досить низьким. Наприклад, сайт агентства по нерухомості, який потрапив в ТОП-3 за запитом «квартира», не дасть необхідної інформації людям, охочим знайти варіанти інтер'єрів в японському стилі. І навпаки: розкрутка сайту по НЧ «купити однокімнатну квартиру в Москві» призведе на ресурс кілька людей, але які скористалися послугами агентства з них в процентному співвідношенні буде на порядок більше.

Конкурентність запитів

При виборі переліку ключових фраз для пошукової оптимізації проводиться оцінка можливостей ресурсу. Оцінюються наступні параметри сайтів конкурентів з першої десятки:

  • середній ТІЦ сайту і PageRank сторінок у видачі,
  • число зовнішніх посилань за версією різних пошукових систем,
  • присутність в каталогах Yandex, DMOZ, Yahoo.

Враховується загальна кількість сторінок в Інтернет, релевантних даному запиту і містять його точне значення.

Проаналізувавши ці характеристики, можна визначити перспективи просування сайту в ТОП за конкретним запитом. Наприклад, якщо по ВЧ «комп'ютер» в десятці знаходяться ресурси з ТИЦ від 1000 і PR від 5, а кількість релевантних сторінок в мережі -понад мільйона, то для пошукової оптимізації та просування інтернет-магазину, створеного нещодавно, краще вибрати менш конкурентні ключові фрази.

Відсіювання непрацюючих запитів

Після перших кроків по розкрутці сайту з'являється додаткова інформація по ефективності обраних пошукових фраз: по кожному з них можна визначити рейтинг ресурсу в пошукових системах і кількість переходів. Залежно від одержуваного трафіку і вартості просування сайту по конкретному запиту виявляють непрацюючі або недостатньо ефективні і видаляють їх з семантичного ядра, коригуючи тексти і теги. Такий аналіз дозволяє знайти нові вдалі ключові слова, за якими сайт знаходиться на 2-3 сторінці у видачі та присутній цільовий трафік. Для них створюються окремі сторінки або доповнюються наявні, якщо це не суперечить релевантності.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.