Social media optimization (абревіатура SМО) - це оптимізація ресурсу під соціальні медіа (мережі, блоги, форуми і т.д.). Вона являє собою комплекс технічних заходів, який спрямований на перетворення контента сайту для його максимально простого використання в мережевих спільнотах. Термін SMO був вперше використаний Рохіт Баргава 5 серпня 2006 року. На відміну від пошукової оптимізації сайту Social media optimization призначена для залучення цільових відвідувачів не з пошукових систем, а з спільнот людей, об'єднаних спільними інтересами.

Принципи SMO

Social media optimization - це робота на конкретному сайті, а не в самих соціальних мережах. Вона полягає в підготовці ресурсу до приходу користувачів з різних спільнот. Для розкрутки сайту здійснюються такі дії.

  1. Контент приводиться у відповідність очікуванням і вподобанням постійних відвідувачів соціальних медіа. Він повинен бути захоплюючим, містити яскраві ілюстрації, відеоролики, щоб спонукати користувача поділитися посиланням на сайт зі своїми знайомими і друзями.
  2. Сайт трансформується таким чином, щоб воно відповідало технічним механізмам соціальних мереж (можливість залишати коментарі, висловлювати своє ставлення до інших користувачів і т.д.). Контент повинен розташовуватися релевантно для всіх груп відвідувачів сайту. На ресурсі необхідно створити атмосферу дружелюбності і щирості.
  3. Проводяться роботи по поліпшенню юзабіліті ресурсу - від розробки повністю зрозумілого інтерфейсу до використання читабельних шрифтів, підбору дозволів і т. д.
  4. Просування сайту в соціальних мережах полягає в створенні вихідних каналів для оперативного і легкого експорту контенту, щоб користувач міг одним кліком перенести сподобався матеріал в соціальні закладки, Яндекс-стрічку, iGoogle, блогосферу, RSS-агрегатори або підписатися на e-mail розсилку. Необхідна наявність кнопок для постінгу, наприклад, анонсів і матеріалів новинного характеру в мережі, надання користувачам можливості створення гаджетів на своїх ресурсах і ін.
  5. Мета SMO - максимальне зниження збіги точок входу і виходу з сайту. Для цього в найбільш помітному місці сторінки розташовують перелік найцікавіших постів для легкого переходу до них, анонсують проведення будь-якого конкурсу, вікторини і т.д.
  6. У разі можливості коментування статей на сайті необхідно регулярно підтримувати активність дискусій, заохочувати найкращих коментаторів, відстежувати і видаляти спам.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.