SMM-маркетинг спрямований на просування товарів, послуг або брендів в соціальних медіа. Абревіатура розшифровується як Social Media Marketing.

В даний час соціальні мережі охоплюють понад 80% користувачів Інтернету і являють собою багатофункціональні майданчики, надають ряд можливостей для налагодження контакту з цільовою аудиторією. Даний інструмент підходить для підприємств різного спрямування і масштабу, для великого бізнесу і підприємців, які працюють на себе. Інтернет-маркетинг і SMM передбачає досягнення наступних основних цілей:

 • прямого продажу товарів або послуг цільової аудиторії,
 • підвищення впізнаваності бренду,
 • підвищення лояльності користувачів до компанії.

Це досягається за рахунок спрямованої реклами продукту, залучення аудиторії в тематичні дискусії і ін. Додатково соціальний маркетинг SMM дозволяє виконувати точний аналіз настроїв клієнтів на ринку, оперативно відстежувати зміни, в т. Ч. Що виникли внаслідок дій конкурентів.

З чого починається SMM

Як і будь-який інший напрямок маркетингу, SMM починається з проведення аналізу та визначення цілей.

 • Аналіз потенційних клієнтів. Розуміння характеристик і особливостей своєї цільової аудиторії, її інтересів і переваг дозволить правильно вибрати соціальну мережу для просування. Наприклад, майданчик «ВКонтакте» традиційно користується популярністю у молодих людей і славиться великою кількістю розважального контенту (музика, ігри, відео та ін.), А «Фейсбук» розрахований на людей працездатного віку, які працюють в передових напрямах (ІТ, бізнес та ін. ), цікавляться самоосвітою, подорожами, особистісним ростом.
 • Аналіз цілей просування в соціальних мережах. Чітке розуміння цілей використання інтернет-маркетингу і SMM дозволить правильно спланувати наповнення сторінки, регулярність її поновлення, вибір оптимальних інструментів просування і т. д.

Після підготовчої роботи потрібно створити корпоративну сторінку і / або групу в соціальній мережі, яка максимально підходить вам за цільовою аудиторією та іншими параметрами, або на кількох обраних майданчиках і почати її наповнення, популяризацію.

Методи соціального маркетингу SMM

 • Якісний контент. У соціальних мережах люди шукають переважно та VPN. Інформація, яку ви публікуєте в корпоративному акаунті, повинна бути не просто унікальною і красиво оформленої, а цікавою потенційним клієнтам. В ідеалі у читача має виникнути бажання поділитися посиланням на публікацію з друзями.
 • Таргетована реклама. Даний спосіб просування пропонують всі популярні соціальні майданчики. Орієнтування полягає в тому, що реклама буде транслюватися тільки аудиторії, яка відповідає певним параметрам (географічним, соціально-демографічними, поведінковими і ін.). Рекламодавець отримує можливість чітко вказати, кому саме показувати його пропозицію, з огляду на стать і вік людини, регіон його проживання, інтереси та ін.
 • Реклама у лідерів думок. До таких належать блогери з великим числом передплатників, популярні люди. При цьому важливо, щоб лідер думок користувався авторитетом саме у вашої цільової аудиторії або навіть був фахівцем в цій галузі.
 • Реклама в інших групах. Тут теж ефективність сильно залежить від тематичність: наскільки збігаються передплатники певної спільноти з вашою цільовою аудиторією. Має значення також якість оформлення публікацій. Вони повинні містити не просто рекламу, а цікаву інформацію, що викликає довіру, а також заклик до дії.
 • Проведення конкурсів. Різнопланові акції, вікторини та конкурси привертають увагу широкої аудиторії. Зазвичай однією з умов є репост на сторінку компанії-замовника. Це важливий інструмент SMM-Маркетинг. При цьому важливо зробити чесний розіграш призів і забезпечити їх вручення переможцям.
 • Хештеги. Особливо ефективно використовувати даний метод на новинних сайтах. Супроводжуйте всі публікації релевантними хештег, завдяки цьому посилання на ваші пости будуть відображатися у тих, хто шукає тематичну інформацію.
 • Вірусна реклама. Вона полягає в створенні контенту, який викликає підвищений інтерес у широкої аудиторії і/або провокує на дискусії, емоції і т. д. Посилання на такі матеріали поширюються користувачами дуже активно і абсолютно безкоштовно. Однак, щоб зробити вірусну рекламу, потрібно креативна ідея і в більшості випадків значна сума грошей.

Методи соціального маркетингу SMM підбираються індивідуально для кожної конкретної компанії, з урахуванням регіону і масштабів її діяльності, спрямованості і ін.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.