Дзеркало сайту - це точна копія ресурсу за іншою адресою. Віддзеркалення має наступні функції:

  • розподіл навантаження для популярних проектів з високою відвідуваністю,
  • бронювання схожих доменних імен для зручності користувачів і пошукової оптимізації,
  • збереження копії сайту,
  • превентивний захист інформації від пошкодження та інші.

Виявляючи ресурси з ідентичним вмістом, пошукові машини вибирають один з них в якості головного дзеркала, а інші виключають з індексації. Для ефективної розкрутки сайтів такого типу необхідно, щоб головним було вибрано просуває доменне ім'я з високими показниками тИЦ і PR і напрацьованої посилальної масою.

Склеювання доменів

Зазвичай здійснюється склейка доменів виду site.ru і www.site.ru. Пошукові системи сприймають їх як різні сайти.

Host

Головне дзеркало вказується за допомогою директиви host в файлі robots.txt, але захід не дає гарантії, що дзеркальник Яндекса вибере вказане дзеркало в якості основного. Host додають в групі після запису User-agent і директив Disallow (Allow):

User-agent: Yandex
Disallow: /назва папки або файлу/
Host: www.site.ua

Її аргументом вибирається домен з допустимим номером порту (за замовчуванням 80), відокремлений двокрапкою. Хост повинен відповідати RFC 952 і не бути IP-адресою.

Після створення файлу необхідно дочекатися відвідування сайту роботом дзеркальників (від 2 тижнів до 2 місяців), який зробить склейку. тИЦ старого ресурсу буде присвоєно новому після наступного апдейта.

Редирект 301

У процесі пошукового просування сайтів після склейки доменів Яндексом для інших пошукових систем і перенаправлення відвідувачів налаштовують серверний подокументно 301 редирект. Пошуковий робот або користувач, що запитав будь-якої документ з дзеркала сайту, буде перенаправлений сервером на відповідну сторінку основного ресурсу. Отриманий PR Google присвоїть головному дзеркала.

Створення редиректу здійснюється за допомогою модуля mod_rewrite в процесі пошукової оптимізації сайту. Для цього в кореневому каталозі ресурсу в файлі .htaccess прописують такі правила:

RewriteEngine On # механізм перетворення адрес
RewriteBase / # вказівка базового адреси для перетворення
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^ (www\.)?oldsite\.ua$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^ www\.mainsite\.ua$
RewriteRule ^(.*)$ http://mainsite.ua/$1 [R=301,L]

Рядки RewriteCond визначають умова, при яких виконується правило RewriteRule. В даному прикладі умовою є звернення до документу з неосновного дзеркала. Рядок RewriteRule виконує перенаправлення на відповідний документ.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.