Сайдбар (англ. Sidebar) - це бічна колонка сайту або блогу, в якій розміщена допоміжна інформація для відвідувачів. Зазвичай розташовується в правій частині вікна. Може формуватися з однієї смуги або декількох колонок, сумарна ширина яких не більше основної тематичної області. У рідкісних випадках ресурси проектують без sidebar, а його функціонал переносять в шапку, меню, футер.

Сайдбар є важливим інструментом для просування сайту. Він дозволяє утримати користувача на сторінці, надавши йому докладний перелік рубрик, матеріалів, які той може знайти на сайті.

Елементи sidebar

У сайдбар може бути винесення будь-яка інформація, аж до опитувань відвідувачів або віджету часу. Для сайтів та блогів Рунета типово розміщення в сайдбарі анонсів нових матеріалів, хмари тегів, останніх коментарів до статей, інтернет-лічильників, наприклад, Liveinternet, контекстної, тизерної, банерної реклами (частіше в форматі 125х125) і інших компонентів.

Для розкрутки сайту, поліпшення його юзабіліті, зменшення збігів точок входу і виходу користувачів, оптимізації ресурсу в соціальних медіа важливі такі елементи sidebar:

  1. Підписка на розсилку сайту (по e-mail, через RSS і ін.). Дозволяє сформувати постійну цільову аудиторію, повідомляти їй про доданому контенті, проведенні вікторин, знижки на будь-які товари і т.д.
  2. Перелік категорій. Вперше потрапив на сайт користувач повинен мати уявлення про його вмісті і легко переходити на сторінки з потрібним йому матеріалом. З метою пошукової оптимізації в назви розділів включають середньо і високочастотні ключові запити з семантичного ядра.
  3. Список найбільш популярних статей. Вибираються найбільш рейтингові або коментують матеріали.
  4. Нові статті. Винесення посилань на них в сайдбар прискорює індексацію і просування доданих сторінок в пошукових системах.
  5. Вікно пошуку. Чим більше на сайті або блозі статей, тим складніше знайти потрібний матеріал користувачеві. Пошук за ключовими словами в більшій мірі вирішує цю проблему.
  6. Соціальні мережі. Ефективно додавання в сайдбар кнопок соціальних мереж, через які просувається сайт (вКонтакте, Фейсбук, Твіттер і т.д.).
  7. Заклик до дії. Посилання, наприклад, на кошик або форму замовлення послуг, в видному місці сторінки дозволяє збільшити конверсіюцелевого трафіку сайту.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.