Сервіси whois використовуються для початкового підбору і для подальшої перевірки в мережі реєстраційних даних домену. Поряд з комерційними ресурсами існують офіційні координатори доменних зон. Форма запиту знаходиться за адресою http://www.ripn.net/nic/whois/index.html.

Підбір домену

До початку розробки і пошукової оптимізації сайту сервіс whois може використовуватися для підбору домену. Якщо найбільш привабливе ім'я зайнято, whois дозволяє з'ясувати термін, на який сплачено домен, і координати для зв'язку з веб-майстром, до якого можна звернутися з пропозицією про покупку.

Збір даних про домен

В ході просування сайтів за допомогою whois збирають докладну статистику про ресурсах конкурентів (дату створення, стан домену, контактні дані і т.д.). Згідно з правилами РосНИИРОС про використання сервісу whois допускається відправка запитів в кількості не більше 30 в годину. Отримані дані заборонено використовувати в комерційних або протизаконних цілях, для організації розсилки або змінювати.

Інформація надається на англійській мові у вигляді списку з двох блоків. Перший містить дані про доменне ім'я:

 • domain. Назва доменного імені, має мати більше одного символу, починатися і закінчуватися буквами латинського алфавіту або цифрами. Як проміжних символів, крім зазначених, може використовуватися дефіс;
 • type. Тип (corporate, public, generic або geographical);
 • descr. Визначене при реєстрації текстовий опис домену, може бути змінено в будь-який час;
 • nserver. Перелік підтримують домен DNS-серверів. Для стабільного функціонування і успішної розкрутки сайту в зоні .RU потрібно, як мінімум, два сервера в різних мережах (клас С);
 • created. Дата реєстрації доменного імені в базі даних РОСНІЇРОС. Залишається незмінною при продовженні терміну, зміну реєстратора або адміністратора домену.
 • admin-o. Ідентифікатор (nic-handle) персони (NAME-RIPN) або організації (NAME-ORG-RIPN) адміністратора домену;
 • state. Стан доменного імені: delegated till (дата закінчення реєстрації), not delegated (не делегував) або not delegated freeing date (не делегував через закінчення терміну реєстрації);
 • mnt-by. Служба технічної підтримки (її ідентифікатор), що підтверджує коректність даних про домен.

У другому блоці міститься більш докладна інформація про власника домену:

 • person або org. ПІБ фізичної особи або повна назва організації (англ.);
 • nic-hdl. Унікальний ідентифікатор в БД РосНИИРОС (для фірм додатково надається ідентифікатор людини, що відповідає за оплату, bill-c);
 • address. Фізичний поштову адресу;
 • phone, fax-no (для компаній) і e-mail;
 • changed. Зазначення дати останнього зміни даних про персону або організації.

У рідкісних випадках заповнюються спеціальні поля: reg-ch (ідентифікатор реєстратора, з яким буде незабаром переданий домен), remark (необов'язкові текстові коментарі), x-freeing (домен буде видалений протягом години з реєстру).

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.