Словосполучення «семантичне ядро ​​сайту» лякає непрофесіонала, а у досвідченого SEO-фахівця викликає розуміє посмішку. Неоднозначне, складне, важливе - воно саме «ядро» ще й тому, що лежить в основі всієї оптимізації сайту. З етапу складання семантичного ядра починається пошукове просування сайту, від нього залежить стратегія (вибір цільових сторінок, визначення контенту та ін.) І бюджет просування. Так що таке семантичне ядро ​​(СЯ)?

СЯ зсередини і зовні

Семантичним ядром для сайту (від грец. Sēmantikos - позначає) називається перелік слів і словосполучень, якими описується його тематика і спрямованість. У лінгвістиці «семантика» - це значення, сенс слова. СЯ - сенс сайту, поле основних значень, що відображають суть роботи компанії. На основі семантичного ядра формується стратегія просування. В кінцевому підсумку СЯ багато в чому забезпечує результативність просування, допомагає отримати цільових відвідувачів. СЯ, як правило, виглядає як таблиця зі списком цільових, профільних для даного сайту, запитів, зазначенням попиту (частотністю їх набору користувачами в рядок пошукової системи) і регіону.

Хто створює семантичне ядро

Як і будь-яка інша важлива робота, складання семантичного ядра - колективна справа. Зазвичай воно формується спеціалістом з просування сайту і замовником спільно. І це логічно, адже перший може знайти всі можливі формулювання цільових запитів в пошукових системах, а другий знає свою область діяльності як ніхто інший, тому зможе виключити невідповідні запити і запропонувати свої.

Як створюється семантичне ядро

Процес створення СЯ укладається в наступні кілька етапів.

1. Відбір ключових слів

Первинний. По-перше, потрібно ретельно вивчити всі напрямки діяльності компанії. Саме напрямки, а не весь контент сайту, адже там може бути відображено далеко не всі. На підставі цього складається список ключових слів, за якими буде здійснюватися просування із залученням сервісів пошукових систем «Яндекс.Вордстат», Google.Adwords, довідкових агрегаторів і ін.

Вторинний. Необхідно відсіяти зайве, тобто невідповідні запити, за якими Ви не будете просуватися (зокрема, слова, що не відповідають тематиці сайту) і додати необхідну, що не було знайдено при первинному підборі. Останнє також робиться за допомогою одного із сервісів. Візьмемо, приміром, «Яндекс.Директ». Ввівши в рядку «ключові слова і словосполучення» запит «автомобілі», можна побачити запити користувачів, що включають задане нами слово і інші запити, які робили ті ж люди. Семантичне ядро ​​сайту розширюється саме за рахунок них.

2. Оптимізація кількості низькочастотних запитів. Це максимально точні запити, які вводяться в пошуковик приблизно 100-200 людьми в місяць. Просування по ним навряд чи дасть багато трафіку, хоча вони забезпечують найбільшу конверсію.

3. Розподіл запитів між страніцамі. Чаще по найбільш конкурентних запитах просувають головну сторінку і сторінки з найбільшим статичним вагою. Інші запити групуються і розподіляються між іншими сторінками сайту.

Які бувають запити

За частотності запити бувають:

  • високочастотні - вводяться користувачами в рядок пошукової системи більше 10 000 разів на місяць.
  • середньочастотні-відносно популярні слова та фрази з частотою набору від 1 000 до 10 000.
  • низькочастотні -ті, які користувачі набирають найрідше (до 1 000 разів на місяць).

За конкурентності запити бувають високо- (вартість понад 20 $), середньо- (5 $ -20 $) і нізкоконкурентним (менше 5 $). Не можна плутати поняття «високочастотні запити» і «висококонкурентні запити»: однозначного відповідності між ними не спостерігається.

Використовувані сервіси

Основний сервіс для формування СЯ - це «Яндекс.Вордстат». Він допомагає скласти список ключових слів, надаючи статистику запитів в Яндексі. При необхідності можна скористатися і іншими розробками, такими як Google.Adwords або різні посилальні агрегатори.

Можливі проблеми при складанні СЯ

  • Використання нетематічних запитів.
  • Залучення при складанні великої кількості високочастотних фраз, які не забезпечують конверсії.
  • Вибір для просування загальних запитів.
  • Складання СЯ з використанням некоректних з точки зору російської мови запитів.
  • Ігнорування існуючого ранжирування сайту за запитами.
  • Використання «запитів-пустушок» - фраз, що мають менший реальний попит через те, що слова частіше вживаються в іншому порядку.

Отже, складання семантичного ядра - основа для грамотного пошукового просування. Коректно зібране, воно допоможе залучати цільових відвідувачів, і про ресурс дізнається безліч потенційних споживачів.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.