HTTP (Hypertext Transfer Protocol) - це протокол передачі даних, що базується на технології «клієнт - сервер». Клієнт ініціює з'єднання і посилає запит, на який сервер повертає повідомлення з результатом. На сьогоднішній день в основному здійснюється розкрутка сайтів, інформацію з яких користувачі отримують через HTTP.

В даному протоколі головний об'єкт маніпуляції - ресурс (наприклад, файли, що зберігаються на сервері), на який вказує уніфікований ідентифікатор URL в запиті клієнта. Його спосіб представлення може бути заданий за різними параметрами: кодуванні (для обміну двійковими даними), формату, мови і т.д.

Історія

Перша версія HTTP 0.9 була розроблена Тімом Бернерс-Лі в 1991 році і опублікована в січні 1992 року. За допомогою специфікації протоколу були впорядковані правила взаємодії в зв'язці «клієнт - сервер» і чітко розділені функції цих компонентів. У 1996 році після випуску інформаційного документа RFC +1945 була реалізована версія 1.0. Фінальна на сьогоднішній день модифікація HTTP 1.1. була прийнята в 1999 році. У ній з'явився режим постійного TCP-з'єднання для відправки кількох запитів за один сеанс, а також для спрощення організації віртуального хостингу клієнтів зобов'язали відправляти інформацію про назву хоста.

Програмне забезпечення

Для роботи з протоколом HTTP використовується програмне забезпечення трьох основних категорій:

  • сервери, на яких зберігається і обробляється інформація (для просування сайту популярні Apache, IIS, nginx і ін.),
  • клієнти (браузери, менеджери закачувань і ін.),
  • проксі для транспортних послуг.

Структура

Всі HTTP повідомлення складаються з трьох послідовних частин: стартова рядок, заголовок і тіло. Стартовий рядок, що визначає тип запиту і відповіді, є обов'язковим елементом. Тема, що характеризує повідомлення, формат передачі і т.д., і тіло можуть бути відсутні.

Основна операція над ресурсом визначається методом HTTP - послідовністю з будь-яких символів (частіше короткий англійське слово), крім роздільників і керуючих. Сервер повинен підтримувати в обов'язковому порядку методи:

  • GET для запиту вмісту ресурсу, зазначеного клієнтом. Він також дозволяє почати заданий процес, інформація про хід виконання якого включається в тіло листа у відповідь;
  • HEAD для тих же цілей, що і GET, але без тексту повідомлення. Застосовується для валідації URL і вилучення метаданих, які використовуються для пошукової оптимізації контенту сайту.

Затребуваний також метод POST для передачі ресурсу призначених для користувача даних і завантаження файлів на сервер.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.