Проксі-сервером (англ. Proxy - уповноважений) називається серверна служба в комп'ютерній мережі, яка перенаправляє запити клієнта до інших служб.

Сфера застосування

Проксі-сервери призначені для:

  • надання з локальної мережі доступу в Інтернет.
  • економії зовнішнього або внутрішнього трафіку. Проксі-сервер після отримання даних з Інтернету виконує їх стиснення даних і в стислому вигляді передає користувачеві.
  • зниження навантаження на канал, яка досягається за рахунок здатності проксі-сервера кешувати дані. Якщо клієнт часто звертається до одного і того ж ресурсу, проксі-сервер робить копію отриманих даних і передає її за запитом.
  • підвищення безпеки локальної мережі. Існує можливість налаштувати проксі-сервер таким чином, що отримати доступ до мережі Інтернет з локальної мережі можна тільки через нього. При цьому локальні комп'ютери недоступні ззовні, так як відображається тільки IP-адресу сервера, і інформацію про підключених через нього комп'ютерах отримати неможливо технічно.
  • управління доступом в Інтернет комп'ютерів локальної мережі. Проксі-сервер може фільтрувати запити користувачів і забороняти доступ до вказаних ресурсів.
  • обходу блокування доступу. За допомогою стороннього проксі-сервера можна обійти обмеження доступу до окремих ресурсів.
  • анонімного перегляду сайтів. Велика частина проксі-серверів дозволяють приховати IP-адресу користувача та інші відомості про його діях, місцезнаходження та системі.

Способи використання

Існують такі способи доступу до функцій проксі-сервера, як:

  • веб-проксі (або анонимайзер) - візуальний інтерфейс проксі-сервера, що дозволяє анонімно відвідувати сайти в Інтернеті: при перегляді будь-якого ресурсу адреса користувача залишається невідомим, так як підставляється IP-адресу проксі-сервера.
  • проксі-сервер - пряме використання служби проксі без завантаження веб-інтерфейсу. Щоб отримати доступ до функцій проксі-сервера, в настройках браузера необхідно вказати IP-адресу проксі-сервера і порт доступу.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.