Для сканування веб-сайтів пошукові системи використовують роботів (павуків, краулерів) - програми для індексації сторінок і занесення отриманої інформації в базу даних. Принцип дії павука схожий на роботу браузера: він оцінює вміст сторінки, зберігає її на сервері пошукової системи і переходить за гіперпосиланнями в інші розділи.

Розробники пошукових систем можуть обмежувати максимальний обсяг сканируемого тексту і глибину проникнення робота всередину ресурсу. Тому для ефективної розкрутки сайту ці параметри коригують відповідно до особливостей індексації сторінок різними павуками.

Частота візитів, порядок обходу сайтів і критерії визначення релевантності інформації запитам користувачів задаються пошуковими алгоритмами. Якщо на просувний ресурс веде хоча б одне посилання з іншого веб-сайту, роботи з часом його проїндексируют (чим більше вага линка, тим швидше). У зворотному випадку для прискорення розкрутки сайту його URL додають в базу даних пошукових систем вручну.

Види павуків

Залежно від призначення розрізняють такі види пошукових роботів.

 • національні, або головні. Збирають інформацію з одного національного домену, наприклад, .ru або .su, і прийнятих до індексації сайтів;
 • глобальні. Збиратимуть даних з усіх національних сайтів;
 • індексатори картинок, аудіо та відео файлів;
 • Дзеркальники. Визначають дзеркала ресурсів;
 • посилальні. Підраховують число посилань на сайті;
 • подсветчікі. Оформляють результати пошукових систем, наприклад, виділяють в тексті запитувані словосполучення;
 • перевіряючі. Контролюють наявність ресурсу в базі даних пошукової системи і число проіндексованих документів;
 • стукачі (або дятли). Періодично визначають доступність сайту, сторінки або документа, на який веде посилання;
 • шпигуни. Виконують пошук посилань на ресурси, ще не проіндексовані пошуковими системами;
 • доглядачі. Запускаються в ручному режимі і перевіряють отримані результати;
 • дослідники. Використовуються для налагодження пошукових алгоритмів і вивчення окремих сайтів;
 • швидкі роботи. В автоматичному режимі перевіряють дату останнього оновлення і оперативно індексують нову інформацію.

Позначення

При пошукової оптимізації сайту частина контенту закривають від індексації роботами (особисте листування відвідувачів, кошики замовлень, сторінки з профілями зареєстрованих користувачів і т.д.). Для цього в файлі robots.txt в поле User-agent прописують імена роботів: для пошукової системи Яндекс - Yandex, для Google - Googlebot, для Rambler - StackRambler, для Yahoo - Yahoo! Slurp або Slurp, для MSN - MSNBot, для Alexa - ia_archiver і т.д.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.