Подкастинг (від англ.podcasting) - це створення і поширення подкастів (звукових або відео передач) в інтернеті в форматі mp3, aac або ogg/vorbis. Подкастинг професійно або аматорськи займаються подкастер.

Подкаст - це окремий файл, а також постійно оновлювана серія інтернет ресурсів, яка може мати певну тематику, виходити періодично або безсистемно. Для зручного прослуховування записів призначені такі програмні продукти, як iTunes, AmaroK, Rhythmbox або Banshee. Вони стежать за автоматичним завантаженням оновлень подкаст-стрічок.

Подкаст термінал - сайт, який підтримує хостинг медіа файлів, автоматизує розміщення записів і надає підписку на оновлення. У Росії перший сервіс такого роду був відкритий Василем Стрельніковим.

Аудіблог тісно пов'язаний з подкастингу, але має ряд відмінностей. Являє собою послідовність записів у вигляді html сторінок, в той час як подкаст за допомогою формату RSS забезпечує перевірку оновлень в автоматичному режимі.

Особливості

Подкастинг використовується для розкрутки сайту як інструмент формування лояльної цільової аудиторії на ресурсі і її розширення через подкаст термінали.

Створення і публікація подкасту включають наступні етапи:

  • визначення тематики та пошук ідеї для подкасту. Наприклад, для просування сайту агентства нерухомості може бути підготовлений подкаст про поточний стан на ринку вторинного житла в конкретному регіоні. В кінці запису можуть згадуватися послуги та контакти компанії. Якщо планується створення серії подкастів, складають план (шоуноти);
  • підготовка обладнання. Для запису підходить аналоговий або цифровий мікрофон. Для поліпшення якості звукового сигналу використовують мікшер і різні фільтри;
  • запис подкасту. Для захоплення звукового сигналу можуть використовуватися апаратні або програмні засоби (аудіо редактори). Останні записують мова людини на окрему звукову доріжку. Для зв'язку між віддаленими співрозмовниками використовується інтернет-телефонія;
  • монтаж. Необхідний для синхронізації порядку проходження, накладення доріжок, видалення шумів, перешкод, додавання різного музичного оформлення. В якості фону в подкастах використовують podsafe музику;
  • публікація. Готовий подкаст (бітрейт 64 - 128 кбіт / с) може публікуватися безпосередньо на сайті, подкаст терміналі і тематичних майданчиках.

Технологія

Технологічною базою для подкастингу служать формати RSS і Atom. Специфічний елемент enclosure (вкладення) описує підключається медіа об'єкт (відеоролик, зображення, файл аудіо записи). При пошукової оптимізації сайту для даного елемента використовують такі атрибути:

  • url (посилання на аудіо файл);
  • length (розмір запису в байтах);
  • type (MIME).

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.