Найбільш популярними пошуковими системами Рунета розроблені власні алгоритми оцінки важливості сайту. Числовим показником цього критерію у Yandex є тИЦ, у Google - PageRank (PR).

тИЦ

тИЦ - це тематичний індекс цитування. Його величина залежить від кількості посилань на сайт з інших ресурсів і тематичної близькості цих майданчиків. При підрахунку показника враховується не кількість посилань, а їх загальна вага. Чим авторитетніше сайти-донори, тим більший приріст до тИЦ дасть посилання з них на просувний ресурс. Тематичний індекс цитування визначає важливість всього сайту в цілому. Побачити його значення дозволяє утиліта Яндекс.Бар.

Тематичний індекс цитування перераховується 1 2 рази на місяць, так як деякі ресурси закриваються, з'являються нові, відповідно, загальна вага посилань змінюється. На тИЦ не впливає кількість внутрішніх посилань на сайті (на свої ж сторінки) і число посилань з одного і того ж ресурсу. В індексі не враховуються посилання з форумів, дощок оголошень, блогів, немодерованих каталогів і інших ресурсів, дії яких власник сайту проконтролювати не може. Нульовий вагу мають і посилання з веб-сайтів на безкоштовних хостингах.

PageRank (PR)

Якщо Яндекс оцінює важливість всього сайту, то Google визначає вага кожної сторінки. Чим більше зовнішніх посилань на дану сторінку і чим ближче ресурси-донори до неї за тематикою, тим вище PR. Для визначення його значення призначений модуль Google ToolBar.

Значення PR змінюється в діапазоні від 0 до 10. Мінімальне значення мають нові сторінки, на які взагалі не посилаються інші ресурси - звичайна ситуація до здійснення розкрутки сайту. У Рунеті для ресурсів середнього рівня PR варіюється від 3 до 5. Якщо просуванням сайту займаються досвідчені оптимізатори, його PageRank досягає 6 - 7. PR 8 - 10 присвоюється тільки сайтам найбільших компаній (Google, Microsoft і ін.) Або найпопулярнішим, значимих проектів (YouTube, LiveInternet, Wikipedia і т.д.). Google не звертає уваги на посилання з сайтів, спеціально розроблених для розміщення лінків у великій кількості. Чисельні значення PR змінюються досить рідко (1 раз в 3 - 6 місяців).

Роль PR і тИЦ

При пошукової оптимізації та розкрутці ресурсу знання тИЦ і PR необхідно, щоб оцінити конкурентність ключових слів і вартість просування. Чим вище ці показники у конкурентів за певним пошуковим запитом, тим складніше і дорожче буде просунути сайт в ТОП.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.