Інтернет як засіб обміну інформацією відомий з 1968 року. Перші десятиліття кількість матеріалів в мережі було мінімальним. Доступ до неї мали лише співробітники військових і навчальних установ.

Каталоги

На початку 90-х років, коли аудиторія інтернету і обсяг доступної інформації істотно зросли, сайт Yahoo вперше (в 1994 році) почав систематизувати ресурси за тематичними рубриками за допомогою каталогу. Згодом з'явилася можливість шукати і інформацію за допомогою призначених для користувача запитів, і каталоги втратили популярність. Причиною стала занадто маленька база ресурсів у порівнянні із загальною кількістю сайтів в мережі. Так, найбільший каталог Інтернету DMOZ (Open Directory Project) об'єднує понад 6 мільйонів ресурсів, а пошукова система Google аналізує понад 250 мільйонів сайтів і 8 мільярдів документів.

Пошукові системи

У 1994 році з'явилася перша повноцінна пошукова система WebCrawler, в 1995 році - AltaVista і Lycos. AltaVista протягом декількох років займала лідируючі позиції.

У 1997 році в рамках дослідницького проекту співробітники Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін створили Google - найбільш популярну сьогодні пошукову систему в світі. В цьому ж році 23 вересня розпочав працювати Yandex.

В кінці 90-х алгоритми роботи пошукових машин були досить прості, вони оцінювали релевантність тексту за ключовими словами в тегах і іншим внутрішнім чинникам. Перші фахівці з SEO скористалися цим для пошукової оптимізації сайтів так званими чорними методами: надмірним вживанням пошукових запитів на сторінці і приховуванням їх від відвідувачів.

Через появу на перших позиціях видачі ресурсів, які задовольняють запитам користувачів, пошукові системи прийшли в занепад.

Page Rank

У 1998 році компанія Google запустила алгоритм ранжирування Page Rank (запатентований в 2001 році). Окрім наявності ключових запитів він враховував авторитетність сайтів, спираючись на його кількість посилань популярність. Чим більше веб-проектів схожої тематики, посилалися на даний ресурс, тим вище позиції останнього були в пошуковій видачі.

З введенням PR почали з'являтися і удосконалюватися нові методи розкрутки сайтів, а термін SEO набув широкого поширення. Основні роботи над розвитком ресурсів з 2000 року здійснюються в напрямку отримання якісної зовнішньої посилальної маси з трастових ресурсів.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.