Голосовий пошук на увазі технологію, яка надає можливість оформлення пошукового запиту без застосування клавіатури. Досить вимовити цікавить фразу, після чого система розпізнає текст і почне шукати. Результати будуть оформлені у вигляді звичайної сторінки пошукової видачі. Все більше число людей використовують цю опцію. Відповідь на питання про те, чому голосовий пошук такий популярний, дуже простий. Опція робить більш зручним використання пошукових систем за допомогою мобільних пристроїв. Простіше вимовити вголос необхідну фразу, ніж витрачати сили на введення даних вручну. Найбільш популярні в Росії пошукові системи «Гугл» і «Яндекс» застосовують сучасну технологію розпізнавання усного мовлення. Необхідно тільки завантажити голосовий пошук і мати доступ до мережі для повноцінного використання технології. У деяких випадках достатньо наявності виходу в інтернет.

Голосовий пошук Google

Для десктопів. Голосовий пошук «Гугла» працює безпосередньо з офіційного браузера Google Chrome. Головна сторінка містить іконку у вигляді мікрофона. Необхідно натиснути на неї або вимовити кодову фразу «O'Kей, Google», щоб активувати функцію Аудіо входи пошукового запиту. Результати обробки оформляються у вигляді пошукової видачі. Проблеми можуть виникнути в разі несправності мікрофона або заборони на доступ до його використання.

На мобільних пристроях. Робота з Аудіо входи доступна для мобільних пристроїв за допомогою офіційного додатка Google і браузера Google Chrome. На девайсах з ОС «Андроїд» додаток встановлено. Щоб включити голосовий пошук, досить натиснути на значок мікрофона в рядку пошуку або вимовити фразу «O'Kей, Google». Щоб зробити голосовий пошук на мобільному пристрої з ОС iOS, необхідно завантажити додаток Google, відвідавши AppStore. Потім потрібно відкрити встановлене додаток і активувати Аудіо входи пошукового запиту за допомогою голосової команди або натискання на значок мікрофона.

При виникненні проблем з роботою голосового пошуку Google необхідно перейти в налаштування програми. Доступ до них відкривається з меню, розташованого в лівому верхньому кутку екрану. Зайшовши до відповідного розділу під назвою «Голосовий пошук», можна вказати потрібні налаштування.

Як користуватися голосовим пошуком «Яндекса»

Для десктопів. Щоб скористатися голосовим пошуком «Яндекса» на комп'ютері, досить мати вбудований або зовнішній мікрофон. Технологія реалізована у вигляді модуля «Яндекс.Строка». Переваги використання очевидні:

  • система працює на безкоштовній основі;
  • не вимагає обов'язкової установки «яндекс.браузер»;
  • сумісна з будь-якими пристроями;
  • має значний функціонал.

Завантажити надбудову для голосового пошуку можна на офіційній сторінці. Відразу після завершення процедури установки панель управління поповниться «Я.Строкой». Для її активації за допомогою голосу потрібно лише вимовити кодову фразу «Слухай, Яндекс» або «Привіт, Яндекс», «О'кей, Яндекс». Відразу після цього необхідно вимовити пошуковий запит. Пошукова видача відкриється в браузері на ПК. У деяких випадках голосовий пошук не спрацьовує належним чином.

Причинами можуть бути:

  • конфлікт з антивірусною програмою або блокувальником реклами,
  • несправності мікрофона,
  • відключення активації голосових команд.

На мобільних пристроях. Щоб скористатися можливостями технології на мобільному пристрої, необхідно включити голосовий пошук «Аліса». Віртуальний асистент реалізований у вигляді інтегрованого в «яндекс.браузер» компонента, тому потрібно встановити «яндекс.браузер» з вбудованим голосовим помічником. Відразу після інсталяції можна користуватися Аудіо входи. Досить натиснути на значок мікрофона в «яндекс.браузер», після чого задати пошуковий запит. Голосом можна також вказати адресу веб-сайту.

 

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.