Фреймами (від англійського frame) називаються окремі, закінчені html документи, які відображаються одночасно в одному вікні браузера. Вони дозволяють розбивати сторінку на незалежні один від одного прямокутні області (скролліруемие вікна), кожна з яких може мати власний URL.

Переваги

За допомогою фреймів може бути істотно покращено зовнішній вигляд сайтів або web-додатків і їх функціональність. Власні імена фреймів (параметр NAME) дають можливість користувачам вільно переходити з одного вікна в інше, розмір яких можна змінити за допомогою миші прямо на екрані.

Фрейми дозволяють розробляти технологічні інтерфейсні рішення:

 • створювати паралельні вікна, в одному з яких розташований сам запит, в іншому результати пошуку;
 • розробляти форми виду «майстер-деталь» та інші;
 • важлива з точки зору веб-майстри статична інформація може постійно показуватися відвідувачеві в окремому нерухомому блоці (набір керуючих кнопок, графічний логотип компанії, copyright і т.д.). Розміщене таким чином зміст допомагає швидко знаходити потрібну користувачам інформацію.

Синтаксис

Властивості окремого фрейма визначає тег <FRAME>. Він розташовується в контейнері <FRAMESET>, що задає тип розмітки сторінки на незалежні блоки. У кожен з них завантажується окрема web-сторінка, яка визначається параметром src. Обов'язкових атрибутів для тега <FRAME> немає. Використовуються наступні параметри:

 • name - унікальне ім'я фрейма,
 • noresize - дозвіл або заборона для користувача змінювати розмір блоку,
 • bordercolor - колір кордону,
 • frameborder - відображення рамки навколо фрейма,
 • src - шлях до документа для завантаження у фреймі,
 • scrolling - тип відображення смуги прокрутки у вікні.

Закриває тег не обов'язковий.

Складнощі просування сайтів з фреймами

 1. Виводити в топ видачі пошукових систем ресурси, що використовують фрейми, на порядок складніше, ніж html сайти, так як їх сторінки (крім головної) за замовчуванням не індексуються звичайними роботами. Така ситуація виникає через відсутність на сторінці опису фреймів гіперпосилань виду <a href="/"> ... </a>, що унеможливлює потрапляння ботів на вкладені документи. Дана проблема вирішується використанням при пошукової оптимізації сайту тегів <noframes> і </noframes> на настановної сторінці. Посилання на інші розділи, за якими робот індексує сайт, розміщують між ними.
 2. З точки зору юзабіліті навігація по ресурсу для користувача, який потрапив нема на головну сторінку, звичним способом неможлива (здійснюється ручним редагуванням шляху в адресному рядку браузера). Натискання кнопки «оновити» викликає завантаження у фрейм установочного html-файлу, що повертає відвідувача на стартову сторінку. При розкручуванні сайтів такого типу проводять перевірку ресурсу на кроссбраузерность, так як в окремих версіях браузерів сторінки відображаються некоректно.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.