Фішингом (англ.phishing = fishing + password - видобування паролів) називається вид шахрайства в Інтернеті, мета якого отримати доступ до ідентифікаційним даними користувачів (облікових записів).

Фішинг здійснює за допомогою відправки електронних повідомлень-повідомлень від імені різних платіжних систем, банків, соціальних мереж, поштових сервісів і т.д. У листі знаходиться логотип, повідомлення і посилання, по якій необхідно перейти на сайт. Щоб змусити користувача ввести у відповідну форму свої конфіденційні дані, використовуються різні приводи (блокування рахунку при ігноруванні повідомлення, збій в системі). В результаті шахраї отримують доступи до особистих кабінетах, банківських рахунків, акаунтів користувачів.

Фішингові прийоми

  • Використання посилань. Крадіжка персональних даних здійснюється через новостворені фішингові сайти, які, як правило, швидко банятся пошуковими системами. Такі сайти розміщують на доменах, які максимально схожі на реальні (субдомени, URL з помилками), їх дизайн мало відрізняється від оригіналу. Посилання на фішингових сайтів розміщується в тілі листа, який прийшов на електронну пошту.
  • Фармінг. Крадіжка особистих даних відбувається безпосередньо на офіційному сайті. Фармер на DNS-сервері змінюють URL цього сайту на підроблений, на якому користувач і проходить процедуру ідентифікації. Побачити підміну неможливо.
  • Обхід фільтрів. Алгоритм спам-фільтрів дозволяє розпізнавати текст листів, тому фішери замість тексту використовують в електронному повідомленні зображення.
  • Вішинг. Крадіжка даних здійснює за допомогою телефонного зв'язку. У листі вказується телефонний номер, за яким необхідно передзвонити для усунення проблеми з банківським рахунком. Для цього оператор або автовідповідач просить продиктувати номер рахунку і пін-код платіжної картки.
  • Смішинг. Посилання на фішингових сайтів розсилаються в sms-повідомленнях.
  • Розсилка вірусів. При переході за фішинговою посиланням на комп'ютер користувача завантажується троянська програма, кейлоггер, програма шпигун або інший вірус.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.