Пошукова система Яндекс офіційно анонсувала впровадження повністю автоматичного фільтра АГС-17 в 2006 році і його вдосконаленою версією АГС-30 - в грудні 2009 року. Даний алгоритм спрямований на виключення з результатів пошукової видачі сайтів, які не мають цінності для відвідувачів. Після перевірки у ресурсу, що не задовольняє критеріям фільтра, в індексі залишається від 1 до 10 сторінок.

Група ризику

Мета фільтра АГС - боротьба з сателітами, дорвеями, сайтами з неунікальним і сінонімізірованним контентом, створеними для заробітку в інтернеті. Так як фільтр автоматичний, якісні ресурси також можуть потрапити під його дію, якщо при розкручуванні сайту були допущені такі помилки:

 • використання CMS, які дублюють сторінки, наприклад, Joomla, DLE, WordPress або Drupal,
 • на більшості сторінок обсяг шаблонної частини (наскрізних блоків, меню і т.д.) перевищує кількість основного тексту,
 • розміщено надмірна кількість нетематичних статей,
 • обсяг тексту на сторінці не перевищує 500 символів,
 • ресурс не оновлюється,
 • 1 - 3 точки входу для пошукових систем при кількості сторінок понад 100,
 • низька відвідуваність сайту,
 • неунікальний дизайн, в тому числі його код,
 • відсутність сторінок 3 і 4-го рівня (більшість знаходяться в одному переході від головної),
 • наявність дублів всередині сайту і ін.

Вихід з-під фільтра

Якщо якісний ресурс потрапив під фільтр АГС-30 помилково, фахівець з пошукового просування сайту може відправити запит в технічну підтримку Яндекса для перегляду результатів. У зворотному випадку (при виявленні перерахованих вище порушень) використовують такі прийоми.

 1. Пакетне додавання контенту. Фільтр повторно аналізує ресурс через кілька місяців. За цей час проводять повторну пошукову оптимізацію сайту, усувають помилки і готують велику кількість нового, унікального, якісного контенту (30-50 статей). Відразу після повернення сторінок в індекс (в той же день) на ресурсі розміщують весь зібраний матеріал.
 2. Імітація недоступності сайту. Другий варіант - зімітувати для всіх пошукових систем несправність веб-сервера (замість стандартного коду відповіді прописати, наприклад, 404 Not Found). Через короткий час (менше місяця) сайт повністю випаде з індексу пошукових систем, але буде коректно показуватися відвідувачам при ручному введенні його URL в браузері, а АГС-30 виключить ресурс зі свого штрафного списку. Далі здійснюється повернення коду відповіді «200 ОК!», Сайт проходить індексацію пошуковим роботом, як новий.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.