Пошукова система Яндекс офіційно анонсувала впровадження повністю автоматичного фільтра АГС-17 в 2006 році і його вдосконаленою версією АГС-30 - в грудні 2009 року. Даний алгоритм спрямований на виключення з результатів пошукової видачі сайтів, які не мають цінності для відвідувачів. Після перевірки у ресурсу, що не задовольняє критеріям фільтра, в індексі залишається від 1 до 10 сторінок.
Група ризику
Мета фільтра АГС - боротьба з сателітами, дорвеями, сайтами з неунікальним і сінонімізірованним контентом, створеними для заробітку в інтернеті. Так як фільтр автоматичний, якісні ресурси також можуть потрапити під його дію, якщо при розкручуванні сайту були допущені такі помилки:
- використання CMS, які дублюють сторінки, наприклад, Joomla, DLE, WordPress або Drupal,
- на більшості сторінок обсяг шаблонної частини (наскрізних блоків, меню і т.д.) перевищує кількість основного тексту,
- розміщено надмірна кількість нетематичних статей,
- обсяг тексту на сторінці не перевищує 500 символів,
- ресурс не оновлюється,
- 1 - 3 точки входу для пошукових систем при кількості сторінок понад 100,
- низька відвідуваність сайту,
- неунікальний дизайн, в тому числі його код,
- відсутність сторінок 3 і 4-го рівня (більшість знаходяться в одному переході від головної),
- наявність дублів всередині сайту і ін.
Вихід з-під фільтра
Якщо якісний ресурс потрапив під фільтр АГС-30 помилково, фахівець з пошукового просування сайту може відправити запит в технічну підтримку Яндекса для перегляду результатів. У зворотному випадку (при виявленні перерахованих вище порушень) використовують такі прийоми.
- Пакетне додавання контенту. Фільтр повторно аналізує ресурс через кілька місяців. За цей час проводять повторну пошукову оптимізацію сайту, усувають помилки і готують велику кількість нового, унікального, якісного контенту (30-50 статей). Відразу після повернення сторінок в індекс (в той же день) на ресурсі розміщують весь зібраний матеріал.
- Імітація недоступності сайту. Другий варіант - зімітувати для всіх пошукових систем несправність веб-сервера (замість стандартного коду відповіді прописати, наприклад, 404 Not Found). Через короткий час (менше місяця) сайт повністю випаде з індексу пошукових систем, але буде коректно показуватися відвідувачам при ручному введенні його URL в браузері, а АГС-30 виключить ресурс зі свого штрафного списку. Далі здійснюється повернення коду відповіді «200 ОК!», Сайт проходить індексацію пошуковим роботом, як новий.