Оптимізація - це ряд заходів по зміні сайту, спрямованих на поліпшення позицій ресурсу в пошукових системах по певних запитах користувачів. До них відносяться роботи над програмним кодом (html) і інформаційним наповненням сторінок.

Robots.txt

Текстовий файл robots.txt, що знаходиться в кореневій директорії ресурсу, грає важливу роль в оптимізації сайту. Він використовується для передачі пошуковим роботам інструкцій по індексації ресурсу. При складанні robots.txt необхідно:

  • вказати в директиві host головне дзеркало сайту,
  • закрити від індексації результати пошуку по сайту, роботи будь-яких форм, що дублюється контент, адміністративні розділи, гостьові і форуми, потенційно схильні до спаму.

Теги

  • Title. Вміст цього тега надає ключовий вплив на релевантність сторінки за вказаними в ньому пошуковим запитам. Для ефективного пошукового просування сайту в title задаються унікальні заголовки для кожної сторінки.
  • Заголовки (H, h1, h2 і т.д.). У заголовок першого рівня вносяться ключові слова, які відповідають вмісту сторінки, в наступні рівні - розділів і абзаців. Від логічності форматування тексту також залежить зручність ресурсу для користувача (юзабіліті).
  • Keywords. Містить перелік ключових слів.
  • Description. Служить для опису сторінки, яке може показуватися як сниппет у видачі деяких пошукових систем і допомагає користувачам прийняти рішення про перехід за посиланням.
  • b і strong. Цими тегами виділяють ключові слова на сторінці (в тексті вони позначаються жирним шрифтом).
  • Alt. Містить опис до картинки. Пошукові роботи не індексують зображення без заповненого alt. Якщо в нього додати ключові слова, релевантність сторінки збільшиться, а користувачі зможуть знайти сайт під час перегляду картинок за своїм запитом.

Контент

Тексти для успішної розкрутки сайту обов'язково повинні бути унікальними, тобто не зустрічатись на інших сторінках інтернету. Цей факт відстежується нерегулярно, щоб уникнути попадання під фільтри пошукових систем.

Для кращої релевантності щільність ключових слів на сторінці повинна варіюватися в межах 5%. Для низькочастотних запитів важлива загальна корисність тексту. Чим повніше розкрита тема по просуваються ключам, тим вище в підсумку виявиться сайт у видачі пошукових систем.

Внутрішня перелінковка

За допомогою посилань на внутрішні розділи можна управляти PR окремих сторінок і підвищувати вагу низькочастотних запитів. Наприклад, лінк на нову сторінку каталогу з розділу з високим PR, підвищить її видимість і прискорить індексацію пошуковими системами. У тексті посилання вказується просувний низькочастотний запит.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.