Статичні адреси сторінок не змінюються і не містять URL параметрів. Мають вигляд www.site.ru/archive/september.htm. Так як кожна сторінка закодована, то редагування таких сайтів (за умови частого оновлення контенту) являє собою трудомісткий процес.

Для великих порталів, електронних ЗМІ, блогів, інтернет-магазинів, форумів, нерідко використовують динамічні URL. В даному випадку сайт є шаблоном для утримання, що зберігається в базі даних і видається для відображення користувачам за запитом. У створеному динамічному адресу присутній зв'язка символів? = &.

Переваги статистичних адрес

Вибір статистичних адрес в процесі пошукової оптимізації сайту може бути обумовлений їх такими перевагами.

  • в них можуть бути включені високорелевантние запити, практично відсутні в динамічних URL. Згідно зі статистикою 40 - 50% сайтів в першій десятці видачі Google містять в адресах сторінок ключові слова, для Yahoo - близько 60%, для MSN - до 85%;
  • вони ранжуються в пошукових системах швидше динамічних адрес, що підвищує ефективність просування сайтів;
  • з точки зору юзабіліті такі адреси зрозуміліше користувачам і, відповідно, характеризуються більш високою клікабельністю у видачі;
  • для нарощування зовнішньої посилальної маси в ході розкрутки сайту має значення зручність статичної адреси для поширення, копіювання. Вставка динамічних URL ускладнюється великою ймовірністю обрізання закінчення заслання;
  • існує можливість їх використання в оффлайн медіа завдяки лаконічності і легкої запам'ятовування посилання. Динамічні адреси досить складно продиктувати по телефону, використовувати на друкованих носіях і практично неможливо запам'ятати;
  • при використанні статистичних сторінок складніше працювати з великими обсягами контенту.

Заміна адрес

Для заміни динамічних адрес статичними можна вибрати іншу CMS для сайту або налаштувати існуючу. Перший варіант підходить на етапі розробки ресурсу або при кардинальній зміні платформи вже розкрученого проекту (дизайну, функціоналу і т.д.), а також для невеликих, легко переносяться сайтів. У другому випадку в використовуваної CMS має бути присутня можливість формування статичних адрес, зміни тегів для всіх сторінок.

Існує ряд безкоштовних і платних інструментів для модифікації URL (ISAPI_Rewrite, IISRewrite і ін.). Популярна платформа Apache дозволяється скористатися модулем Mod Rewrite Rule для перенаправлення з однієї адреси на інший без участі користувачів і пошукових роботів.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.