Дизамбігуація (дослівно від англ. Disambiguation) - це дозвіл лексичної багатозначності, спосіб вибору точного значення слова з наявних омонімів з урахуванням навколишнього контексту. Термін, зокрема, застосовується для опису роботи алгоритмів пошукових роботів.

Завдання дизамбігуаціі є частиною проблеми лінгвістичної обробки мови в багатьох сферах. У пошуковій оптимізації дозвіл багатозначності необхідно для підвищення релевантності пошукової видачі.

Принципи семантичної дескрипції

Кожне значення слова являє собою набір семантичних ярликів, які свідчать про те, до якого класу належить лексема.

Наприклад, семантичні ярлики для слова «парк» наступні:

  • предметне ім'я, об'єкт в просторі (гуляти по парку);
  • предметне ім'я, організація (тролейбусний парк);
  • предметне ім'я, сукупність (парк автомобілів).

Для слова «валятися»:

  • некаузатівним дієслово, рух суб'єкта (валятися в грязі);
  • некаузатівним дієслово, місцезнаходження (документи валяються на підлозі).

Програма семантичної розмітки на першому етапі переносить в текст описують всі наявні значення слова набори ознак. Наступні фільтри вибирають коректний ознака, а інші видаляють. Якщо двом словниковим значенням одного слова відповідає однаковий набір семантичних позначок, то ніякої неоднозначності, з точки зору семантичної розмітки, на цьому етапі розрізнення багатозначності не виникає.

Поняття багатозначності

Багатозначність має місце, якщо слово описується двома і більше наборами семантичних ознак або входить в різні лексичні класи, що відносяться до одного типу.

З такої точки зору дизамбігуаціі полісемічних слів не потрібно. Наприклад, всі значення слова «інститут» (ВНЗ, науково-дослідна установа і закритий жіночий пансіон для дітей дворян) описуються однаковими ознаками: «організація», «предметне ім'я».

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.