Digital-marketing - це напрям маркетингу, що має на увазі просування послуг і товарів за допомогою цифрових технологій, що застосовуються на всіх етапах взаємодії з споживачами. Від інтернет-маркетингу він відрізняється тим, що використовує не тільки Всесвітню павутину, а й офлайн-інструменти (smart-гаджети, POS-термінали та ін.).

Особливу затребуваність послуги digital-маркетингу отримали в сегментах B2B, B2C. Залучення передових цифрових можливостей дозволяє охопити максимум цільових споживачів і налагодити ефективність взаємодії з ними, що і забезпечує високу результативність даного підходу.

Основні інструменти digital-маркетингу

До інструментів Діджитал-маркетингу належать усі способи, засоби і заходи, що дозволяють оповістити багатьох людей, привернути увагу потенційних клієнтів до компанії, бренду, послуги або продукту. Найчастіше одночасно задіюється кілька інструментів, що дозволяє охопити максимум цільової аудиторії і досягти високої ефективності просування. Перелік використовуваних інструментів залежить від цілей маркетингової кампанії, стадії її проведення, особливостей цільової аудиторії, що просувається і т. П. Основними інструментами digital-маркетингу є наступні.

 • Контекстна реклама. Вона полягає в розміщенні рекламних оголошень (текстових, графічних і / або у вигляді посилань) на тематичних сайтах.
 • СЕО-просування. Його метою є підняття сайту рекламодавця у видачі по тематичних запитах, для чого виконується пошукова оптимізація та ін.
 • Банерна реклама. На сторонніх тематичних ресурсах здійснюється розміщення графічних банерів з пропозицією продукту / послуги.
 • Рекламні вікна. Це спосіб інтернет-реклами, що має на увазі показ спливаючих рекламних вікон на тематичних майданчиках.
 • Телевізійна реклама. Вона коштує помітно дорожче в порівнянні з інтернет-рекламою, зате дозволяє охопити максимальну аудиторію різних вікових груп.
 • Радіореклама. Це теж досить дорогий, але ефективний спосіб донести свою пропозицію до широкої аудиторії.
 • Нативная реклама. Вона полягає в публікації на сторонніх ресурсах «природних» матеріалів (відгуків, експертних думок і ін.), Що підштовхують до купівлі товару / послуги.
 • СМС-розсилки. Абонентам стільникових операторів розсилаються рекламні повідомлення з пропозицією рекламодавця.
 • QR-коди в offline. Даний спосіб часто практикується для мотивації інсталювати додатки, скористатися іншими цифровими продуктами або послугами.
 • Вірусна реклама. Вона передбачає створення контенту (найчастіше мультимедійного) з провокаційним змістом, через що користувачі самі будуть поширювати його в мережі (ділитися на своїх блогах, з друзями по соціалкам і т. П.).

У digital-маркетингу можуть використовуватися і інші інструменти, засновані на цифрових технологіях: від рекламного пропозиції при інсталяції програм до розсилки на e-mail або мелодій, які використовуються для утримання абонентів на лінії. До Діджитал-маркетингу відносяться навіть такі традиційні засоби, як газети або флаєри, якщо вони містять QR-код в оголошенні (т. Е. Передбачають застосування цифрових технологій).

Основні канали Діджитал-маркетингу

 • Інтернет. Даний канал передбачає використання будь-яких пристроїв, які мають вихід в глобальну мережу: ноутбуків, планшетів, ПК, смартфонів і ін. В рамках Діджитал-маркетингу в Інтернеті розміщують рекламу (пошукову, контекстну, банерну, тизерну і т. П.), Створюють неоднозначний контент для пасивного або вірусного просування (відеоролики, текстові статті та ін.), займаються просуванням товарів і послуг в соціальних мережах, публікують експертні думки, виконують пошукову оптимізацію сайту.
 • Цифрове телебачення. Поступово воно витісняє аналогове ТБ з ринку і все більше інтегрується з глобальною мережею. Найбільш поширеним форматом digital-маркетингу по каналу цифрового телебачення є створення коротких відеороликів, що транслюються під час рекламних пауз. У деяких випадках також практикують біжучі рядки і інші можливості.
 • Локальні мережі. До таких належать різні місцеві «об'єднання» комп'ютерів. Це можуть бути корпоративні мережі в рамках одного офісу, локальні мережі в окремих будинках, міських районах і т. П. Через цей канал зазвичай розповсюджують рекламу товарів і послуг, спрямованих на аудиторію з чіткою географічною прив'язкою.
 • Мобільні гаджети. Це стільникові телефони, смартфони. Найпоширенішим способом просування через мобільні пристрої є розсилка СМС-повідомлень з рекламною пропозицією. Вона може виконуватися як по клієнтській базі (т. Е. На номери людей, які вже користувалися послугами або купували товар у цій компанії), так і з незалежних вибірках телефонів. Через канал мобільних гаджетів можна задіяти й інші інструменти, наприклад WOW-дзвінки, брендовані пропозиції, розміщення реклами в сторонніх програмах.
 • «Розумні» гаджети. До таких належать різнопланові smart-пристрої: годинник, ваги, фітнес-браслети та ін., Які мають WI-FI-підключення до інтернету. Для просування можна застосовувати брендованість додатків і інші інструменти.
 • Інтерактивні дисплеї. Вони можуть бути встановлені в магазинних примірочних, кафе і ресторанах, на POS-терміналах, зарядних апаратах і т. П. До інтерактивним дисплеям також належать цифрові банери, що встановлюються в рекламних цілях. Через цей канал поширюють переважно відеоролики. Активно використовуються також і спливаючі рекламні вікна.
 • Digital-art. Даний канал має на увазі використання будь-яких творів мистецтва, які можна транслювати або створювати за допомогою сучасних цифрових технологій. Це можуть бути графіка, електронна музика, ігри і т. П. Основним способом просування за допомогою Digital-art є брендування творів.
 • Соціальні мережі. Вони використовуються для запуску вірусної реклами, «незалежних» думок і публікацій, обговорень, створення і ведення тематичних груп. У соціальних мережах також може транслюватися контекстна або банерна реклама.

Інвестиції в digital-маркетинг

Просування за допомогою цифрових технологій можна виконувати, використовуючи різні ресурси:

 • платні - майданчики, оплачувані компанією-замовником. Це може бути контекстна реклама, цифровий банер і т. д.;
 • власні - майданчики, якими компанія користується безкоштовно (наприклад, сторінка в соціальній мережі);
 • напрацьовані - це комунікаційні канали, які компанія набуває внаслідок своєї роботи (наприклад, користувачі, які розповсюджують її вірусний ролик).

Як вибрати інструменти, канали і ресурси для digital-маркетингу

Як і інші напрямки в маркетингу, просування за допомогою цифрових технологій починається з грамотної аналітики. Необхідно зібрати і проаналізувати такі основні дані:

 • Параметри цільової аудиторії. Мають значення вік, стать, соціальний статус, регіон проживання, інтереси та ін. Від цього сильно залежить, якими саме цифровими технологіями користуються потенційні клієнти. Наприклад, якщо продукт для молоді можна просувати практично по будь-яких каналах, то товари і послуги, розраховані на людей старшого покоління, краще популяризувати за допомогою ТБ або традиційних методів;
 • Характеристики продукту. Наприклад, за допомогою брендування додатків найчастіше просувають гри або інші програми, а через e-mail-розсилку - продукти, які викликають інтерес у широкого кола осіб (наприклад, кошти для схуднення).

На підставі аналізу підбирають канали та набір інструментів, які дозволять найбільш ефективно донести пропозицію до цільової аудиторії. Аналітика повинна виконуватися і в процесі кампанії, щоб оцінити результативність тих чи інших інструментів, скорегувати відповідні налаштування.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.