CAPTCHA - повністю автоматизований публічний тест Тьюринга (від англійського Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart). Є торговою маркою Університету Карнегі-Меллона. Його співробітники розробили програмний тест, що дозволяє визначити, людиною або комп'ютером є користувач.

Як термін використовується з 2000 року. У Рунеті часто вживається транскрипція «капча» - універсальний, відфільтровує заповнення ботом полів форми введення тест. Його мета - запропонувати просту для користувача, але складну для вирішення комп'ютером завдання. При розкручуванні сайту CAPTCHA використовується для захисту ресурсу від спаму в коментарях, автоматичної реєстрації і т.д.

Реалізація

Зустрічаються такі варіанти капчи:

  • графічні. Користувач повинен ввести число, текст або інші символи, зображені на картинці в спотвореній формі, з додаванням напівпрозорої або шуму;
  • звукові. Ґрунтуються на розпізнаванні мови. Нерідко використовуються для користувачів з вадами зору;
  • Наприклад, з термінів «ключове слово», «табуретка», «мета-тег» і «HTTP» необхідно вибрати слово, яке не має відношення до пошукової оптимізації сайту;
  • образні. Користувач повинен розпізнати образ об'єкта;
  • відео капчи. Символи і фон зображення знаходяться в русі.

Захист від автораспознаваніе капчи

Для ефективного просування сайту оптимізатор вживає превентивних заходів для запобігання розпізнавання капчі ботом.

Уразливості. Якщо CAPTCHA викликається скриптом виду `img scr =" / captcha.php? Code = 5555 "`, бот вважає URL і введе відповідь 5555.

Вгадування. У разі невеликого числа варіантів відповіді бот спробує вгадати правильну. Наприклад, якщо завдання поставлене - з 10 зображень відзначити птахів, то існує всього 210 = 1024 відповіді. Це означає, що один автоматичний запит з 1024 пройде капчу.

Автоматичне розпізнавання. Розроблено програми, наприклад, PWNtcha, які розпізнають конкретні реалізації капчи. Багато з них з імовірністю в 99% можуть обійти «слабку» CAPTCHA, якщо в зображенні використовується фіксоване положення елементів, шрифт, розмиття по Гауса, символи легко відділені одна від одної або від фону (за допомогою колірного ключа), відсутні спотворення і т.д .

Існують і інші способи пройти капчу, що не розпізнаючи зображення:

  • бот повторно використовує ідентифікатори сесії;
  • відновлює зображені символи за інформацією, яка міститься на сторінці;
  • збирає базу даних під різні символи капчи, що видаються генератором псевдовипадкових чисел.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.