Банер - це рекламне графічне зображення, що є гіперпосиланням на шукану сторінку поточного або іншого ресурсу. Банерна реклама в інтернеті набула широкого поширення як медійний інструмент для просування сайтів. Її суть полягає в розміщенні графічної інформації на платній основі або при взаємному обміні тематичними майданчиками. За ключовими словами, використовуваним для пошукової оптимізації та розкрутки сайту, можна замовити показ банера у видачі системи Яндекс, а також Google або Rambler (зазвичай розташовується під контекстними оголошеннями). Також можна замовити подібну кампанію з використанням біржі банерної реклами.
Переваги банерної реклами
- Підвищення впізнаваності бренду. Платна банерна реклама на сайті виконує іміджеву функцію, роблячи торгову марку або логотип компанії впізнаваними. Показ у видачі Яндекса яскравого і оригінального банера привертає увагу відвідувачів, запрошуючи клікнути по ньому і перейти на сайт рекламодавця.
- Швидке досягнення ефекту. Рекламний банер на сайті починає діяти відразу після розміщення на Яндексі. Платна банерна реклама в Яндексі - швидкий спосіб просування сайту.
- Керованість. Показ банерної реклами можна обмежити по часу і географічною ознакою. Розміщення банерної реклами на ресурсах схожої тематики дозволяє залучати тільки цільову аудиторію, зацікавлену в здійсненні покупки або замовленні послуг.
Види банерів
За мети рекламної кампанії розрізняють банери:
- цільові (впливають на потенційних клієнтів),
- інформаційні (повідомляють про події, надходження новинок, акції, знижки і т.д.),
- внутрішні (посилаються на інші сторінки сайту),
- іміджеві.
За використаної технології розрізняють рекламу наступних стандартів:
- JPEG - статичні зображення фотографічної якості (завдяки невеликому розміру файлу вони можуть використовуватися практично у всіх мережах);
- GIF - анімовані графічні елементи, що складаються з декількох статичних, наприклад, з 3-5 кадрів;
- Java і Flash - дизайнерські, складні, інтерактивні банери на Яндексі з можливістю програвання звуку, відео, декількох посилань з одного зображення і ін.
За розміром для банерів не існує обмежень. Найбільш поширене розміщення таких форматів: 81х31 пікселів (кнопка), 100х100, 120х600, 200х350 і 468х60.
За формою виділяють банери:
- прямокутні, на всю ширину дизайну сайту або екрана, можуть підлаштовуватися під зміну розмірів вікна,
- невеликі рекламні модулі, що збільшуються в розмірі при наведенні курсору (текст на сайті перекривається),
- заставки FullScreen (при завантаженні сайту відвідувач перекидається на сторінку з показом банерної заставки на все вікно),
- розкриваються (потрапивши на веб-сайт, користувач бачить баннер великого розміру, який через певний час зменшується в кілька разів),
- Pop-Up і Pop-Under (банер відкривається в новому вікні над або під веб-сайтом, має найбільшу кликабельность),
- BackGround (фонове зображення сторінки),
- Rich-media (показ інтерактивних роликів, які відображаються поверх сторінки) та інші різновиди.
Результативність
Банерна реклама характеризується такими параметрами, як кількість показів і переходів. Ефективність розміщення платної реклами на сайті оцінюють по відсотку кліків побачили зображення людей. Вона залежить від багатьох параметрів банерної реклами, наприклад, якості промальовування графічного елементу, його простоти і зрозумілості, ненав'язливості, наявності інтригуючою інформації та інших чинників.