Термін «баг» походить від американського жаргонного слова «bug», яке означає недолік або дефект в апаратурі, плані і ін. В сфері пошукової оптимізації та веб-розробки під багом розуміється помилка в роботі сайту або алгоритму.

Приклади використання терміна «баг» у спілкуванні

 1. Знайшов з кілька багів на сайті, т. Е. Виявив критичні поломки на веб-сайті, які необхідно усунути.
 2. У видачі Яндекса великий баг при введенні тегів в пошукову форму, т. Е. Пошуковий алгоритм Яндекса некоректно відреагував на користувальницький запит і видав несподівані результати.
 3. Бажний движок, т. Е. CMS для створення сайту (форуму, блогу і т. П.) Несправна і використовувати її не рекомендується.

Класифікація

Баги розрізняють за такими ознаками.

За ступенем критичності бувають баги:

 • блокуючі (blocker), що роблять неможливою подальшу роботу з додатком. Наприклад, функціонал сайту доступний тільки зареєстрованим користувачам, а лист для підтвердження реєстрації на e-mail не спадає;
 • важливі (major), через які система не функціонує належним чином. Наприклад, завантажений аватар не зберігається на сервері;
 • нормальні (normal), найбільш рідко зустрічаються баги. Це може бути, наприклад, непрацююча кнопка «Запам'ятати мене»;
 • малозначущі (minor) або невеликі баги, наприклад, помилки, помилки верстки в IE7 на якійсь сторінці в адмінці і т. п. Малозначущі баги виправляються не по одному, а після того, як буде зібрано кілька десятків або тисяч таких помилок.

За пріоритетності виділяють баги:

 • fix in release - виправити в новій версії продукту. Як правило, це баги, виявлені при тестуванні нового функціоналу системи;
 • must fix - терміново виправити. Часто це блокують баги, які усувають до виходу нової версії в спеціальному сервіс паку;
 • fix if time - виправити, якщо дозволяє час;
 • never fix - ніколи не виправляти, наприклад, баги знайдені в вже не підтримується продукті.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.