API (від англ. Application Program Interface) - це інтерфейс взаємодії між сайтом клієнта і сервером. Являє собою ресурс, який сервер відкриває для роботи ззовні, тобто програміст може скористатися ним для отримання доступу до функціоналу програми, бібліотеки, модуля. API робить можливим роботу ресурсів, які використовують потенціал і потужність надає сайту, а також запуск додаткових компонентів до них, що розширюють можливості web-проекту.

Переваги

 • Стабільність. Програма сумісна з широким спектром модифікацій комп'ютерів.
 • Переносимість. Для різних апаратних платформ може бути написано однакове програмне забезпечення.
 • Простота. Наприклад, програма може містити технологію 3D-рендеринга (візуалізації об'єкта).

Якщо розкрутка сайту призводить до значного зростання його відвідуваності, ресурс може відкрити для сторонніх додатків свій API. Найбільш відомі сервіси такого роду:

 • Твіттер. Для інших служб надає широкі можливості - від видачі статистики про конкретний акаунті до аутентифікації і пошуку по своїй базі;
 • FeedBurner. API сервісу дає можливість управляти настройками RSS-каналу обраного сайту і збирати інформацію про його передплатників;
 • вКонтакте. Інтерфейс дозволяє отримувати відомості про певний користувача, надає доступ до функціонала його сторінки і ін.

Типи

Функції API діляться на 2 напрямки:

 • повертають. На запит стороннього додатка будь-якого методу з заданими параметрами сервер дає запитувану інформацію в певному форматі;
 • змінюють. Клієнт викликає деяку функцію сервера, яка вводить нову інформацію або змінює на ньому ряд параметрів.

API Яндекс.Директа

Для просування сайтів ефективний API Яндекс.Директа.

 1. На його базі розробники можуть створювати додатки, які безпосередньо взаємодіють зі службою контекстної реклами пошукової системи. Такі програми дозволять рекламодавцям гнучко управляти масштабними рекламними кампаніями, отримувати статистичні звіти по кожній з них, точно прогнозувати бюджети.
 2. Рекламні агентства за допомогою API Директа можуть переглянути весь список своїх клієнтів, клієнти - представників.
 3. Якщо певні фрази, які використовуються для пошукової оптимізації, дають низький CTR в контекстній рекламі, показ по ним можна автоматично відключити. На тематичних майданчиках через API можна задавати ставки, визначені донори можуть бути видалені.
 4. API Яндекс.Директа має SOAP-інтерфейс, тобто надає широкий вибір мов програмування для створення додатків. Даний протокол підтримується такими мовами, як Perl, Java, PHP, Python і ін. Обмін даними також може здійснюватися в форматі JSON.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.