Щоб успішно просунути сайт в топ пошукової видачі, а також вирішити інші завдання, пов'язані з інтернет-маркетингом, варто розуміти, як працюють ключові пошукові системи. Для російського digital-маркетингу це, безумовно, «Яндекс» і Google, якими користується переважна більшість жителів Росії і країн СНД.

Пошукова система - це складний апаратно-програмний комплекс, що складається з тисяч і навіть мільйонів серверів, що обробляють запити користувачів і збирають дані з усіх сайтів мережі Інтернет, доступних до індексації. Потрібно розуміти, що компанії, які володіють такими системами, не розголошують інформацію про архітектуру, складі і алгоритмах роботи своїх пошукових комплексів, оскільки це є комерційною таємницею.

Проте загальні принципи того, як працюють пошукові системи «Яндекс» і «Гугл», відомі. В SEO-просуванні сайту застосовується як загальнодоступна інформація, так і відомості, отримані експериментальним шляхом.

Отже, «Яндекс» і Google влаштовані приблизно за одним принципом, використовують схожу архітектуру, логіку пошуку, алгоритми ранжирування і складаються з двох складових:

  • апаратного забезпечення - дата-центрів, які об'єднують фізичні сервери в єдину систему, і мережевих комунікацій;
  • програмної частини, що відповідає за логіку роботи пошукових систем і підготовку видачі на запити користувачів.

Про кожного з цих компонентів слід сказати окремо.

Фізичний рівень пошукових систем

«Яндекс» і Google використовують розподілений принцип захищеного зберігання та доступу до інформації на базі дата-центрів, розташованих по всьому світу. Кожен дата-центр містить в своєму складі сотні тисяч (для Google - мільйони) серверів для зберігання даних індексації, обробки запитів користувача і підготовки результатів.

Кожен сервер має кілька дзеркал, між якими перерозподіляється навантаження. Так забезпечується надійне резервування на випадок збою або виходу з ладу одного з елементів такого масиву. Технології реплікації забезпечують ідентичність інформації на кожному сервері в режимі реального часу.

Крім серверного обладнання дата-центри, що обслуговують пошукові системи, оснащені високошвидкісний локальною мережею і декількома підключеннями до Інтернету, що забезпечує їх високу доступність, швидкість обробки інформації і видачі результатів користувачеві.

Логічний рівень роботи пошукових систем

«Яндекс» і Google мають ідентичні принципи обробки запитів користувача і підготовки відповіді. У Google є деякі відмінності в технологіях, тому розглянемо алгоритм на прикладі «Яндекса».

  • Запит користувача, введений в пошуковий рядок сайту Yandex.ru, передається в балансувальник навантаження.
  • Балансувальник визначає менш навантажений кластер мережі пошукових машин і передає запит йому на обробку.
  • Далі аналізується орфографія визначається тематична і регіональна приналежність, запит класифікується за типом.
  • Потім перевіряється наявність схожих запитів, які оброблені недавно. Кеш відповідей на запити деякий час зберігається для прискорення підготовки результатів. Це дозволяє швидше формувати видачу по популярних запитах. Популярність таких запитів може бути короткостроковій (надзвичайні події, події світового масштабу, рекламні кампанії відомих брендів і ін.) Або постійної, пов'язаної, наприклад, з соціальними мережами. На такі запити користувач отримує вже готові результати.
  • Якщо при перевірці виявляється, що в кеші немає готової відповіді на запит, він передається на сервери базового пошуку, який виконується по частинах для прискорення процесу. Це забезпечується тим, що індекс пошукової системи розподілений по серверам.
  • Відповіді від декількох кластерів базового пошуку повертаються метапоіска, а потім проходять через систему ранжирування, яка за різними критеріями вибудовує сформовану видачу.

Алгоритми ранжирування роблять значний вплив на SEO-трафік, успішність інтернет-реклами, проте власники пошукових систем оголошують тільки загальні принципи їх роботи: якісний контент, корисність інформації і т. Д. Тому СЕО-фахівцям доводиться шукати свої ефективні технології оптимізації сторінок сайту для досягнення максимальної віддачі від рекламної кампанії.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.