У механізмах ранжування ресурсів, які застосовують «Яндекс» і Google, далеко не останню роль відіграють тексти на сайті. Пошукові системи проводять оцінку релевантності змісту сторінки того запитом, який ввів користувач. Про те, що для успішного просування проекту в інтернеті, крім усього іншого, важливо приділити особливу увагу текстової складової, вам скаже будь-який веб-майстер. Однак далеко не кожен фахівець поспішає ділитися з іншими своїми фірмовими секретами розкрутки. Але ми готові тут і зараз розповісти вам про все по порядку.

Контент і пошукові системи

Власне, саме пошукові системи виносять свій «вердикт» вашого ресурсу. Чи гідний він того, щоб опинитися в зоні найближчій видимості відвідувачів або краще заховати його подалі, а то і зовсім відправити під фільтр до пори до часу. За яким принципом відокремлюються зерна від плевел? Для цього існують певні алгоритми, які регулярно оновлюються, удосконалюються, ускладнюються і, на жаль, посилюються. І ось що дуже не люблять пошукові системи.

 • Відвертий спам. Це SEO-тексти, які були написані не для людей, а для маніпуляції видачею. У них раз у раз зустрічаються нечитабельним, криві ключові фрази, а сама стаття в цілому не несе в собі ніякого смислового навантаження і практичної користі. Якщо таке явище має місце, позиції сайту у видачі знижуються.
 • Переоптімізацію. Якщо перевищені всі розумні межі вживання запитів на сторінці, то пошукові роботи також відправляють сайт «куди подалі» і нижче. Зверніть увагу, що для різних тематик контенту є свої розумні межі оптимізації тексту. Орієнтуйтеся на сторінки, що потрапили в топ. Це стосується всього вмісту сторінки: метатегов, заголовків, основного тексту, меню, підписів до зображень і відео.
 • Неунікальність. Не можна просто так взяти і перенести на свій сайт контент, який вже опубліковано на сторінці іншого ресурсу. Нехай навіть це нереально цікавий і інформативний текст. Те, що ваші документи повинні бути повністю унікальні (як мінімум за пропозиціями), - об'єктивне і, можна сказати, фундаментальна вимога пошукових систем. Виняток робиться лише для описів товарів в інтернет-магазинах - їх можна копіювати з сайту офіційного виробника.

Контент і клієнт

При ранжируванні сайту пошукові системи враховують ряд так званих поведінкових факторів. У своїй сукупності вони дозволяють визначити, наскільки сам користувач оцінює ресурс і його окремі сторінки. Чим краще він для людини, тим більш високої оцінки удостоюється і з боку роботів. Звідси випливає один з ключових принципів SEO-оптимізації текстів: вони повинні бути написані для людей.

Завжди тримайте в умі, що кожен відвідувач вашого ресурсу, що зайшов до вас в гості навмисно або випадково, - ваш потенційний клієнт, який в перспективі може принести (а може і не принести) прибуток вашої компанії. І ваше завдання - спонукати його на це, ненав'язливо підштовхнути до цільового дії (покупці, замовлення, переходу по посиланнях на зовнішні ресурси, які ви рекламуєте на своєму сайті, отримуючи за це свою «копійку» і ін.).

А тепер уявіть. Людина ввів запит і вирішив вибрати саме ваш сайт у видачі пошуку. І тут він не бачить нічого крім красивих картинок товарів, можливо, ціни, а також спливаючих тут і там кнопок «Замовити» і «Купити». Можливо, ви вклали чимало грошей у веб-дизайн свого проекту, заплатили за інтернет-маркетинг, щоб зайняти місце вище в топі. Але за рідкісним винятком конверсія у вашого проекту буде високою. Відвідувач прийшов, побачив, пішов. Нічого його не зачепило.

Саме текстова складова має на людину сильне, а часом і вирішальний вплив. Банальний приклад - горезвісні «магазини на дивані». Якщо з головних складових таких передач - «говоримо» і «показуємо» - прибрати перший елемент, то проект виявиться провальним. Але нам розповідають, ми слухаємо, вбираємо і, самі того не помічаючи, вже набираємо номер телефону, щоб зробити замовлення.

Так і у випадку з продають текстами для сайту. По-перше, вони просто повинні бути. По-друге, користувач повинен отримати з них всю ту вичерпну інформацію, яка може стати йому в пригоді: які вигоди саме він отримає від придбання, чому оформити замовлення варто саме у вас (сертифікати автентичності, післяпродажна гарантія, знижка, безкоштовна доставка і т. П. ). По-третє, людині захочеться дізнатися об'єктивну думку про товар. Для цього можна доповнити контент відгуками або написати повноцінний огляд. У будь-якому випадку пам'ятайте, що подавати контент потрібно під правильним «соусом» - зрозумілою цільової аудиторії мовою (виходячи з статі, віку, соціального статусу, рівня доходу кола потенційних споживачів вашого продукту), креативно, можливо, з часткою доречного гумору.

Як просунути сайт текстом: готова інструкція

Запам'ятайте головне правило оптимізатора: подивіться на сайти, які сьогодні в топі, і зробіть свій ресурс краще, ніж вони. Про те, як саме зробити так, щоб перевершити конкурентів пошуковою оптимізацією текстів, щоб просунути свій інтернет-проект, ви дізнаєтеся прямо зараз.

Вибираємо запити для просування. Визначте для конкретної сторінки сайту один основний запит і кілька додаткових, які будуть діяти з ним в ефективний тандем. Коло останніх визначається потенційно можливими інтересами користувачів. Для кращого розуміння приклад в тему. Основний запит - «просування сайту». В якості додаткових до нього можна взяти такі: «розкрутка сайту», «просування сайту в Москві», «ціни на просування сайтів», «замовити просування сайту».

Подивіться сайти конкурентів. Відкрийте «Яндекс» або Google і вбийте вибрані вами ключові запити. Подивіться ресурси тих компаній, які потрапили в топ. Спробуйте подумати, чому пошукові системи просунули їх так високо з позиції якості опублікованого контенту. Чи дають вони кращий (вірний, вичерпний) відповідь на питання користувача? Подумайте, чи зможете зробити краще, ніж зробили вони. Якщо розумієте, що вам це буде складно, краще виберіть інші запити. Наприклад, більш вузькі, специфічні ( «просування сайту інтернет-магазину», «замовити просування туристичного сайту»).

Сформуйте заголовок сторінки. Це текст, який в HTML визначається метатегах <title>. Його завдання - дати пошуковій системі поняття про зміст конкретної сторінки. Цей текст не тільки відображається браузером в заголовку вікна, а й виявляється видно користувачам в списку результатів пошукової видачі. Тому з усією відповідальністю можна заявити, що <title> - візитна картка вашої компанії, яка формує найперше уявлення про вашому сайті ще до його відвідин.

Ось чому заголовок повинен викликати у людини бажання відвідати ваш ресурс, а значить, не тільки містити ключові слова, а й бути інформативним і актуальним. По суті, title - це короткий опис того, що ви пропонуєте. Що хоче бачити відвідувач? Найкраще рішення своєї проблеми. Звідси випливає оптимальна структура: розміщення основного запиту на самому початку <title>, і по можливості (без фанатизму, головне - щоб було читабельно) оточити його допоміжними запитами. Розглянемо на нашому прикладі:

Сформуйте опис сторінки. Ще один спосіб представити свій сайт в результатах пошукової видачі - формування метатега <description>. Цей текст також доступний загального огляду, розташовуючись відразу під заголовком сторінки (<title>). Description, який по суті являє собою анонс конкретної сторінки ресурсу, створюється з урахуванням ряду вимог. Метатег повинен:

 • бути не надто коротким - в кілька слів;
 • обов'язково містити основний ключовий запит;
 • бути написаний для людей, бути читаним;
 • иглядати привабливо;
 • бути ємним і змістовним;
 • відповідати правилам російської мови.

Як завжди, приклад: «Просування сайтів - інтернет-магазинів, інформаційних порталів, особистих блогів. Грамотна розкрутка через «Яндекс», Google і соціальні мережі. Подивіться приклади робіт ».

Сформуйте заголовок тексту сторінки. Логічним продовженням роботи з метатегами стає створення <H1>. Тема виявляється видний користувачеві вже після переходу на сторінку вашого сайту. Його завдання - допомогти людині швидше зорієнтуватися і зрозуміти, яку інформацію він може отримати прямо зараз. У цьому тезі обов'язково повинен бути присутнім основний просувний запит. Ідеально, якщо ви зможете зробити текст <H1> привабливим (наприклад, інтригуючим) без використання додаткових слів. Наприклад: «Просування сайту: 10 секретів успішних веб-майстрів».

Складіть план статті. Поверніться до того, з чого почали, - до перегляду сайтів, які знаходяться в першій десятці за обраними вами запитам. Уважно прочитайте вміст сторінок і складіть план для свого тексту. Ваша стаття повинна бути ще більш інформативною, повної і цікавою, ніж у конкурентів. При написанні враховуйте два головні моменти. По-перше, ви пишете для людей. По-друге, контент повинен відповідати алгоритмам пошукових систем (про те, що вони не люблять, вже написано вище).

Трохи про ефективне розміщення просуваються запитів. Бажано основні і додаткові ключові фрази розміщувати короткий зміст різних текстових блоків (<h2>, <h3> і інших рівнів). Так вони відразу будуть на очах у середньостатистичного користувача (того, у якого і без цього багато справ і мало часу, тому хочеться пробігти текст «по діагоналі», щоб швидко відшукати відповіді на свої головні питання). Криві запити потрібно адаптувати, щоб їх можна було нормально прочитати. Приклад плану для статті:

 • Етапи самостійного просування сайту.
 • Розкрутка сайту в «Яндексі» і Google: важливі моменти.
 • Ціни на просування сайтів в Києві.
 • Де замовити просування сайту швидко і з гарантією результату.

Напишіть текст за планом. Ви можете самі зайнятися створенням статті або доручити цю справу якомусь копірайтер. У будь-якому випадку при написанні контенту важливо врахувати ряд моментів.

 • Вживання ключових запитів. Воно повинно відповідати обраній тематиці. Дізнатися орієнтовний «ліміт» можна знову ж з матеріалів тих сайтів, яким вдалося увійти в топ пошукової видачі по даному запиту. Крім того, ключі повинні розташовуватися рівномірно по тексту.
 • Стиль тексту. Те, що в школі за твори з літератури ви отримували тверді п'ятірки, в даній ситуації не має значення. Можливо, у вас дійсно хороший склад. Але цього мало, щоб перетворити струнке есе в продає текст. Подивіться, в якому стилі, якою мовою написали тексти ваші конкуренти.
 • Інформативність статті. Пошукові системи і користувачі бажають отримати найкращі відповіді на поставлені питання, завдання, проблеми. Тому зміст тексту має сповна відповідати основному і додатковим запитам. При цьому інформація повинна бути достовірною (перевіреної, підтвердженої), актуальною (відповідати своєму часу, а не застарілим уявленням і знанням по темі).

Інші фішки, які підвищать привабливість контенту для користувачів і пошукових роботів: підписи до фотографій, які містять обнародувано запити, наявність відео по темі (сучасна людина такий, що йому часто краще сім разів подивитися і один - прочитати), сервісу для формування замовлення ( «Кошика »), онлайн-мессенджера, встановлених платіжних систем для оплати покупок в режимі реального часу.

Складіть опису для соціальних мереж. Сьогодні була проведена дуже велика упущенням не використовувати такі канали для розкрутки свого ресурсу. Просування в популярних соціальних мережах дає змогу компанії виявитися ближче до споживача, викликавши прихильність і довіру останнього, а заодно сприяє підвищенню позицій в пошукових системах. При цьому недостатньо просто скопіювати фрагменти тексту, які ви вже підготували для викладки на свій основний ресурс. Описи для соцмереж повинні бути унікальними (апріорі), короткими і ємними (у силу специфічності публіки таких каналів для спілкування - тут вам не бібліотека, мало хто буде читати пости, де занадто багато літер).

Читайте SEMBOOK, щоб дізнатися ще більше секретів про те, як за допомогою текстової складової сайту впливати на користувачів інтернету. А якщо виникнуть питання, ви завжди можете звернутися до авторів видання - фахівцям digital-агентства GoToTOP.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.