Просування сайтів - сфера, яка невпинно еволюціонує. Ось і сьогодні можна сміливо стверджувати, що реклама в інтернеті переживає свою нову стадію зростання і розвитку - performance-маркетинг. Під цим красивим і загадковим терміном ховається концепція, орієнтована на досягнення в найкоротші терміни і з максимальною віддачею конкретних цілей бізнесу, які можна «помацати» (виміряти).

Основні принципи performance-маркетингу

  • Глибокий аналіз кожного проекту. Передбачається використання інструментів веб-і бізнес-дослідження в комплексі, які застосовуються для вивчення ринку і галузі в цілому, виявлення економічних і стратегічних цілей, врахування особливостей побудови бізнес-моделей і процесів, оцінки стану сайту, поточної маркетингової активності в мережі та ін.
  • Ретельний підбір інструментів і методів. На основі зібраних в ході аналізу даних визначається перелік прийомів і засобів маркетингу, які найбільш ефективні для досягнення конкретних цілей конкретного проекту. При такому підході в пріоритеті виявляється орієнтація не на трафік і навіть не позиції в пошуковій видачі «Яндекса» і Google, а Ліди (дзвінки, замовлення), які вони приносять.
  • Формування єдиної стратегії просування. Всі вибрані методи і інструменти шикуються в один «глобальний» план дій для всієї воронки продажів, починаючи від створення попиту на продукт до повернення аудиторії на сайт для здійснення повторного цільового дії (замовлення, покупки, дзвінка).
  • Гнучке управління створеної стратегією. Попутно з втіленням плану просування проводиться ситуаційний поглиблений веб-аналіз, який дозволяє відстежити результати і при необхідності оперативно скоригувати в режимі реального часу всю стратегію на будь-якому етапі її реалізації або її окремі інструменти.

Чому performance-маркетинг затребуваний саме сьогодні?

На Заході цей підхід почав застосовуватися ще на початку нульових. Однак в Росії його почали активно використовувати порівняно недавно. І тому можна привести мінімум два обгрунтування.

По-перше, за останню п'ятирічку робота з пошуком вийшла на новий рівень і істотно ускладнилася. Google і «Яндекс» об'єктивно посилили свої вимоги до веб-ресурсів, вони невпинно вдосконалюють свої алгоритми перевірки якості контенту та адекватності підвищення позицій сайту у видачі пошуку. У своїй більшості традиційна оптимізація виявляється не при справах, а веб-ресурси, які на неї орієнтуються, часто потрапляють під фільтр.

По-друге, тривала економічна нестабільність в Росії і світі в цілому призвела до ускладнення цілей, підвищенню і розширенню вимог використання віртуальних майданчиків для бізнесу. Так, якщо раніше достатньо було просунути сайт до вершин топа, налагодити стабільно зростаючий трафік, то сьогодні компанії все частіше хочуть отримати від інвестицій в інтернет-маркетинг кінцеві результати, виражені в грошовому еквіваленті, і бажають бачити віддачу з кожного вкладеного в інтернет-рекламу рубля .

Трансформація SEM під формат performance

Всі вищеописані зміни позитивно позначилися на розвитку Search Engine Marketing, торкнувшись насамперед цілі і інструменти пошукового маркетингу. SEM залишається як і раніше одним з найбільш ефективних підходів до просування в інтернеті комерційного представництва. А тепер докладніше про те, що нового привніс в цю цілком собі усталену, але гнучку концепцію performance-підхід.

Головна мета стала більш чіткою і в повному сенсі цього слова кінцевої - підвищення прибутку компанії. При цьому класичні для пошукового просування критерії (видимість ресурсу і його високі позиції в пошукових системах, обсяг якісного трафіку та ін.) Своєю значимістю не втратили. Однак для performance вони сприймаються вже як проміжних завдань.

Нова маркетингова концепція має на увазі оцінку рекламної активності в мережі з використанням реальних економічних показників проекту. Для аналізу застосовуються коефіцієнти повернення інвестицій (ROI), повернення маркетингових інвестицій (ROMI), середня сума виручки, яку приносить клієнтом за весь термін співробітництва з компанією (СLV).

Сучасний бізнес бажає повернути інвестиції в маркетинг, що вимагає від SEM наочних результатів ефективності - збільшення кількості заявок з сайту і дзвінків, які завершуються продажами (як онлайн, так і в реальних точках продажів), зниження вартості залучення клієнта, підвищення терміну клієнтського статусу кожного покупця.

Комплексний підхід до просування - гарантія успіху

Performance-маркетинг, як описано вище, ставить перед собою комплексну задачу - отримати більше клієнтів з інтернету, витративши на їх залучення якомога менше коштів, і при цьому забезпечити високий відсоток повернення за повторними покупками (адже конвертація лояльних покупців обходиться об'єктивно дешевше, ніж завоювання інтересу нових відвідувачів).

А комплексне завдання вимагає комплексного вирішення. Тому в даному випадку дійсно працює на результат формула просування набуває такого вигляду: SEM = SEO + SEA + SMO + SMM. Це передбачає створення чітко вибудуваної стратегії, проте не загальної, універсальної, а персоніфікованої - розробленої на основі аналітики під конкретну компанію і її веб-ресурс.

Оптимізація

SEO (Search Engine Optimization) - пошукова оптимізація сайту. Являє собою ряд дій, які спрямовані на поліпшення індексації ресурсу. Чим більш якісним сайт бачиться пошуковим системам, тим вище вони просувають його на сторінці видачі. СЕО включає в себе роботу за кількома напрямками: оптимізацію коду, теги, юзабіліті, створення контенту, набір посилальної маси.

У контексті реалізації performance-маркетингу СЕО як і раніше продовжує вимагати чималих витрат ресурсів і часу на розкрутку. При цьому завдяки високим конверсійним показниками сайту і лояльності відвідувачів канал досить швидко перетворюється в ефективний джерело цільового трафіку. Пошукова оптимізація зберігає і робить більш вагомим інше свою перевагу - інерційність.

Це має на увазі, що ліди з припиненням робіт і фінансування з пошукових систем не пропадають, як часто відбувається при використанні більш гнучких платних каналів. Навіть при вкладенні фіксованого бюджету потік дзвінків і заявок продовжує зростати. І відбувається це при одночасному неухильному зниженні вартості ліда. Підсумок - зростає прибуток компанії.

Реклама

SEA (Search Engine Advertising) - це контекстна реклама, яка в російському інтернет-просторі представлена ​​«Яндекс.Директ» і Google AdWords. Після того як користувач вбиває в рядок пошуку потрібний товар, на сторінках видачі йому починають виводитися аналогічні рекламні пропозиції.

SMO (Social Media Optimization) - комплекс заходів digital-маркетингу, які націлені на утримання тих клієнтів, які прийшли на сайт з соціальних мереж. Основне завдання, на вирішенні якої необхідно зосередити зусилля, - поліпшити юзабіліті.

SMM (Social Media Marketing) - це просування за допомогою створення тематичних публікацій і цікавих матеріалів (в форматі тексту, аудіо, відео) про компанію в соціальних мережах, співтовариствах, на форумах. Суть полягає в підтримці активного спілкування з користувачами і ненав'язливою (навіть прихованої) реклами продукту.

В умовах performance-підходу контекстна і медійна реклама представляються більш гнучкими і оперативними інструментами просування. Більш того, у багатьох випадках вони навіть можуть виступити гідним підмогою СЕО. Хоча в довгостроковій перспективі ці канали як і раніше обходяться дорожче останнього. Однак в комплексі з роботами по пошукової оптимізації сайту збільшити і конвертувати в продажу потік аудиторії вдається в рекордно короткі терміни.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.