Алгоритм пошукової системи працює таким чином, щоб при введенні запиту користувачем він отримав найбільш повний, актуальний і релевантний відповідь. Основне завдання алгоритму - надати точні результати пошуку, істотно знизивши час реагування. Нижче ми розповімо про зміст сторінки результатів видачі, а також проаналізуємо характеристики для аналітики.

Результати пошуку: аналіз сторінки

«Яндекс» - це одна з найбільш поширених і затребуваних пошукових систем для вітчизняних користувачів. Результати пошуку дозволяє охопити значну кількість відповідей на запити, так як алгоритм здійснює пошук не тільки в глобальній мережі, але і на власний сервісах. Представлена ​​процедура покладено на чаклунчик: цей робот дозволяє підібрати у видачі не тільки текстовий контент, але і:

 • музику,
 • відеозапису,
 • зображення,
 • актуальні новини.

Серед основних елементів на сторінці пошукової системи виділяють:

 • контекстні оголошення. На початку видачі можна помітити рекламні оголошення - це результати контекстної реклами, яка пов'язана з вводяться ключовими словами. Це оплачені оголошення, що розташовуються праворуч від основних результатів в окремому стовпці. Крім того, є позиція «спеціального розміщення» - це найбільш дорогі оголошення, які розташовані зверху від результатів видачі;
 • результати пошуку «Яндекса». Основний блок - це посилання на знайдені сторінки з короткими відомостями про них, куди входить заголовок, сниппет, а також інші важливі дані. Як заголовок видається основний заголовок сторінки, який позначається в тезі <title>. Система може самостійно скоротити заголовок: в тому випадку, якщо його величина перевищує задану, відображається найбільш значуща частина. Для деяких сторінок система самостійно формує заголовок, використовуючи інформацію на сайті.

Сніппет - це дані сторінки, які прописуються в тезі <description>. Це короткий опис, яке також може бути згенеровано пошуковою системою автоматично. «Яндекс» регулярно вдосконалює не тільки роботу пошукових алгоритмів, але і оформлення блоку видачі. Завдяки цьому користувач може отримати необхідну додаткову інформацію по організації:

 • регіон роботи компанії,
 • контактний телефон,
 • адреса локації з прив'язкою до сервісу «Яндекс.Карти»,
 • посилання на акаунти в соціальних мережах,
 • інформація про ціни на конкретні товари,
 • відомості про доставку.

Всі представлені дані можна внести в базу пошукової системи за допомогою спеціалізованої панелі вебмастера, після того як ви вручну прив'яжіть сайт до сервісу і підтвердіть право на управління ресурсом.

Повнота і точність інформації про сайт в результатах видачі «Яндекса» допомагає збільшити рівень конверсії сайту. Грамотно підібрані Title і Description дозволять зробити сайт максимально привабливим для користувача - це істотно збільшити рівень трафіку, навіть якщо ресурс не буде на перших позиціях у видачі.

Аналітика результатів пошуку

Алгоритми роботи пошукових систем постійно проводять оцінку сторінки результатів пошуку, щоб вчасно внести необхідні поправки. Так, Google приділяє велику увагу поведінкових факторів і індивідуальних переваг. Для того щоб ефективно опрацювати алгоритми ранжирування, «Яндекс» і «Рамблер» застосовують метод динамічної видачі. Даний спосіб надає різним користувачам при введенні однакових запитів різні результати. Це допомагає проаналізувати кликабельность елементів.

Сторінка результатів пошуку «Яндекса» аналізується за такими чинниками:

 • оперативність - критерій дозволяє оцінити, наскільки швидко відвідувачі сторінки отримують відповідь на питання, так як тривалість очікування може істотно вплинути на лояльність;
 • повнота відповіді - критерій дозволяє оцінити, чи повною мірою користувач отримав відповідь на своє питання або йому необхідно здійснювати уточнюючі запити по темі;
 • точність результату - повністю чи відповідає сторінка, яка знаходиться в результатах пошуку, на означений питання.

Важливо пам'ятати про те, що на тривалість роботи пошукового алгоритму може впливати ряд інших чинників. Це логіка та архітектура системи, тому отримані результати кешируєтся, дані дублюються, пошук здійснюється паралельно з дата-центрам. Крім чаклунчик, над результатом пошуку працюють інші алгоритми, які аналізують абревіатури, синоніми і омоніми. Безпосередньо механізми ранжирування відповідають за точність і надання максимально свіжих даних.

Для того щоб поліпшити якість видачі, здійснюється додаткова аналітика. Наприклад, компанія «Яндекс» для цього використовує працівників-асессоров для ручної перевірки сайтів і систему byki.yandex.ru для проведення тестів.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.