Посилальна маса являє собою сукупність активних посилань, наявних в мережі інтернет, переадресує користувачів на оптимізується ресурс, крім тих, що знаходяться на ньому. Таким чином, під посилальної масою мається на увазі все безліч активних посилань, які були поміщені на сторонніх ресурсах зусиллями оптимізаторів. Посилальна маса сайту - це як і раніше один з найбільш важливих інструментів для зміни позицій в пошукових системах. Тут все вибудовується по елементарному принципом: чим більше число сайтів буде перенаправляти користувача на ресурс, що просувається в мережі таким способом, тим вище стануть його позиції в розумінні пошукових роботів. Звичайно, завдяки виключно однієї посилальної масі сайт не зможе отримати високі позиції у видачі. Крім неї в ранжируванні беруть участь і інші чинники, наприклад, внутрішня оптимізація ресурсу і поведінкові аспекти. Але сукупність зовнішніх посилань на ресурс стає одним з найважливіших факторів.

Основа просування

При посилальної оптимізації саме маса буде служити в якості показника, який дозволяє пошуковим машинам розрахувати рейтинг ресурсу. SEO-просування посиланнями часто стає головним інструментом оптимізатора. Але важливо пам'ятати, що це комплексний процес, навіть багатоярусний, так як збільшення обсягу посилальної маси являє собою один з важливих епізодів. Майже всі пошукові системи на даний момент орієнтовані на природне просування. У топ пошукових систем не потрапляють ресурси, поведінку яких занадто агресивне. А швидке збільшення кількості SEO-посилань можна назвати агресією. Потрібно доводити, що ресурс дійсно гідний займати високі позиції в пошуковій видачі, а не просто використовує присутність значного бюджету для закупівлі посилань. Для цього потрібен час і величезний обсяг зусиль з боку фахівці з просування.

Вага посилання і авторитетність донора

Донори і реципієнти - ці два терміни або поняття спочатку ставилися до термінології медиків, а тепер використовуються при описі посилальних факторів. В процесі просування СЕО-посиланнями всі сайти ділять на дві категорії. Під донором мається на увазі ресурс, який використовується для розміщення посилання. Реципієнтом називають оптимізується сайт. Підрахунок посилальної маси проводиться пошуковою системою з урахуванням ступеня авторитетності донора. Таким чином, обсяг посилань не завжди відповідає реальному рейтингу, який присвоюється реципієнту. Пошукові машини ретельно проводять аналіз посилальної маси, вносячи визначення зовнішнього ваги. Посилання, розміщені на сайтах-донорах, які спочатку запускалися в мережу виключно для розміщення зовнішніх посилань, не сприйматимуться пошуковими системами в процесі ранжирування, так як вони не несуть ніякої користі. Вага таких посилань буває, навпаки, негативним, так що він забирає цінні бали у ресурсу в процесі просування.

Виходить, що навіть при наявності колосального обсягу зовнішніх посилань дуже ймовірно, що вони будуть марними для просування, якщо пошукачем пораховано їх сумарна вага, який опинився нульовим або від'ємним. В цьому випадку посилальні чинники ранжирування позначаться на просуванні негативно.

Купівля посилальної маси

Коли пошукова оптимізація тільки зароджувалася і розвивалася, системами роботами ще не був обраний певний метод ранжирування і оцінки посилальної маси, і для її нарощування оптимізаторами використовувався певний підхід. При приватному спілкуванні вони домовлялися про взаємну допомогу в просуванні ресурсу. Тоді про оплату мови ще не було. Ситуація значно змінилася, коли в сфері пошукової оптимізації зайшла мова про великі капіталах. Оптимізатори прийшли до висновку, що можна не вести переговори з веб-майстрами тривалий час, а просто оплатити їхні послуги з розміщення посилань, що спрощує питання з формуванням посилальної маси. Тоді з'явився новий термін «покупка посилань».

Тепер посилальна оптимізація включає покупку посилань в якості найбільш поширеного прийому для нарощування посилальної маси. Популярними стали біржі посилань, і їх уже налічується кілька десятків. В рамках таких структур оптимізатори отримали можливість купувати право на розміщення посилань на свої сайти у веб-майстрів. Певні біржі працюють за принципом агрегаторів: вони в автоматичному режимі самостійно нарощують масу. Від оптимізатора в цьому випадку потрібно тільки «загнати» сайт в агрегатор, а потім внести плату. Посилальна маса стане поступово нарощуватися без його участі.

Успіх просування залежить не тільки від маси посилань

Оптимізатор з браком досвіду може бути переконаний, що посилальна маса має певний всемогутністю, однак за фактом виявляється інакше, тому при аналізі результатів просування оцінка буде далека від прогнозованої. Пошуковики стежать за якістю пошуку дуже пильно, а складні алгоритми пошукових систем не дають сайту з неправдоподібно великий посилальної масою можливості потрапити в топ пошукової видачі.

Сьогодні існують інструменти для просування, призначені для закупівлі посилальної маси з особливих алгоритмам і грамотного підбору донорів. Вони формують правильні тексти для посилань, а також обов'язково перевіряють і видаляють непрацюючі посилання.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.