Просування сайту передбачає підвищення його відвідуваності. Щоб ресурс бачили потенційні гості, його потрібно додати в пошукові системи. Тоді люди зможуть відшукати вас на просторах інтернету. Щоб знайти потрібну інформацію (відповідь на питання, товар, послугу та ін.), Потрібно ввести відповідний запит в рядок пошуку в «Яндексі» або Google. Це поверхневі знання, якими володіють власники і відвідувачі веб-ресурсів.

Щоб і ті, і інші могли більш ефективно користуватися всіма можливостями мережі кожен в своїх цілях, варто більш детально розглянути закони, за якими живуть сучасні пошукові системи «Яндекс» і «Гугл». Кожна з них являє собою складний програмно-апаратний продукт, механізми функціонування якого є комерційна таємниця розробників.

Становлення і розвиток пошукових систем

Перші пошукові системи з'явилися ще в середині 90-х рр. Були вони дуже примітивні і грунтувалися на базах з ключовими словами, зібраними з сотень сторінок веб-ресурсів. І пошук здійснювався безпосередньо по ним. Пізніше з'явився повнотекстовий формат, при якому кожна фраза або слово фіксувалися в індексі системи окремо для кожної сторінки сайту. Це дало можливість користувачам шукати потрібне, застосовуючи будь-які слова і словосполучення.

Сучасні пошукові системи «Гугл» і «Яндекс» невпинно вдосконалюються. Завдання цієї перманентної еволюції - максимально врахувати поведінкові мотиви користувача, щоб зробити видачу унікальною для кожної людини. І ось уже до механізованим процесам пошуку та обробки інформації все частіше додаються технології штучного інтелекту.

Пошукова система поглядом користувача і власника сайту

Алгоритми, за якими діють пошукові боти, дозволяють зібрати і індексувати інформацію, що йде з безлічі сайтів. Вона заноситься в широку базу даних, де структурується, фільтрується і розташовується в певному порядку. Це важливо для підвищення якості пошуку, а значить, і економії часу користувача. Так, веб-документи, яким присвоєні високі позиції в пошуковій видачі, визнаються більш значущими і повними з точки зору відповіді на введений запит.

Якщо для користувача пошукові системи Google і «Яндекс» представляються безкоштовної живою енциклопедією, то для власників сайту ці сервіси виступають одним з найбільш ефективних інструментів ведення бізнесу. Чим більше людей використовують пошук, тим більші можливостей для реалізації реклами в інтернеті. Додаткові модулі пошукових алгоритмів дозволяють скласти досить точний портрет аудиторії і підстроїти просування під інтереси конкретного користувача.

При цьому власникам сайтів важливо не тільки розуміти механізми роботи пошукових систем і застосовувати ці знання для оптимізації своїх ресурсів, а й враховувати, що кількість аналогічних пропозицій від конкурентів зростає стрімкими темпами при незначному збільшенні кількості користувачів. Щоб маркетинг в мережі приніс свої плоди, варто навчитися бачити свій сайт не тільки з позиції господаря бізнесу, але і очима звичайного відвідувача.

Просунути сайт в топ пошукових систем Yandex.ru і Google.ru з того чи іншого запиту і мати хороший трафік - ще не означає отримати гарантії зростання продажів вашої компанії. Щоб відвідувач ресурсу перетворився в покупця, потрібно приділити увагу юзабіліті, поліпшити експлуатаційні характеристики товару, якість надання послуги, пропонувати конкурентоспроможні ціни і ін. Загалом, маса турбот і клопоту, спрямованих на вивчення і задоволення потреб аудиторії.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.