Контекстна реклама є оголошення (в текстовому або графічному форматі), які відповідають конкретним інтересам користувача і розміщуються у видачі пошукової системи або на сайтах-партнерах. Термінологія невипадкова. Така реклама показується користувачеві тільки тоді, коли він вводить в рядок пошуку відповідний темі оголошення запит. Іншими словами, для її формування потрібен певний словесне оточення (контекст).

Класифікація контекстної реклами: пошукова та тематична

Пошукова. Така реклама має на увазі, що користувач бачить в пошуковику повний збіг спливаючого оголошення з текстом власного запиту. Найчастіше це перші і останні 3-4 позиції на сторінці видачі «Яндекса» або «Гугла». Як правило, вони містять позначку «реклама», яка в більшості випадків виявляється непоміченою.

Таким чином, ви робите інтуїтивний перехід на відповідне посилання, а рекламодавець отримує в особі вас відвідувача на свій веб-ресурс. Такий вид контекстної реклами передбачає розміщення безпосередньо в пошуковику. І він точніше відповідає інтересам потенційних покупців / замовників. Саме в силу цих особливостей даний інструмент маркетингу визнається більш ефективним.

Тематична. Однак збіг за запитом може бути і частковим, що представляє перетин інтересів. Наприклад, при пошуку букета можна опинитися на сайті, який присвячений жіночій тематиці, і конкретно на сторінці, яка присвячена вибору або самостійного складання квіткових композицій. При перегляді статті відвідувач бачить оголошення, які також можуть його зацікавити (наприклад, про продаж косметики, ювелірних прикрас, путівок від турагентств).

Картинки і написи, які випливають збоку або між рядків самого тексту, не відображають введений запит в точній формі. Однак вони входять в сферу його можливих інтересів (в даному прикладі - жіночих). Тематична реклама виявляється видно вже на сайті - на перегляді таких оголошень, як правило, користувачі затримуються довше. Даний вид забезпечує досить велике охоплення цільової аудиторії, проте теперішня ефективність нижче, ніж у пошуковій.

Статистична і динамічна

Перша передбачає, що при кожному заході в пошуковик або на сайт оголошення займають одні й ті ж місця. Динамічна контекстна реклама має на увазі, що одні рекламні оголошення змінюються іншими при черговому відкритті сторінки.

Текстова і тексто-графічна

У першому випадку оголошення містить виключно текстову інформацію, у другому - може включати картинки або бути оформлено у вигляді банера (зі статичним або динамічним зображенням).

Графіка апріорі дорожче, проте вона виглядає привабливіше, та й запам'ятовується користувачеві краще. До того ж на такому оголошенні є можливість помістити логотип бренду і підвищити його впізнаваність. Сучасні можливості дизайну пропонують все нові і нові види банерів. Наприклад, це може бути адаптивний формат (розміри його змінюються, підлаштовуючись під характеристики містить його веб-ресурсу) або смарт-банер, в якому вже присутній каталог продукції, сформований на основі сайту-джерела.

Як створюється і працює контекстна реклама

Саме цей інструмент маркетингу на сьогоднішній день визнається одним з найбільш значущих як по ефективності, так і по бюджету. Схема, за якою працює контекстна реклама в «Яндекс.Директі» або Google, досить проста. Рекламодавцем в налаштуваннях визначається набір ключових слів, за якими потрібні переходи, а потім вказуються адреси сторінок, на які ці переходи будуть здійснюватися, створюється текст самого оголошення і ціна, яку він готовий заплатити за кожен клік на свою рекламу.

Контекстна реклама орієнтується на минулі і справжні запити користувачів. Коли людина вводить ключове слово або фразу в рядок пошуку, він бачить оголошення від тих рекламодавців, які виграли по даному запиту аукціон. При цьому не зменшується зручність користування сайтом. Не потрібно вимикати гучний відеоконтент або намагатися закрити величезне вікно, що заважає перегляду сторінки. Але при цьому згорнути або закрити зовсім оголошення можна. Це комфортно і ненав'язливо для відвідувача і вдало для рекламодавця - його пропозиція завжди буде на очах.

Для яких цілей потрібна контекстна реклама

Клікнувши на посилання, відвідувач переходить на сайт з вашим продуктом. Користувач може піти відразу, затриматися і ознайомитися з іншим асортиментом пропонованих товарів, оформити замовлення або прийняти рішення про покупку, яку планує здійснити трохи пізніше. При будь-якому варіанті розвитку подій людина дізнається про вашу компанію. Звідси випливає перше завдання, яке дозволяє вирішити така маркетингова кампанія, - проінформувати людей про новий продукт (бренд, товар, послугу, фірму, представництві в інтернеті) і, отже, розширити коло потенційних клієнтів.

Щоб підвести споживача до цільового дії (купити, замовити, зателефонувати), необхідно створити відповідні умови. Так, важливе значення має привабливе, що продає опис товару, яке непомітно для самої людини спонукає його зробити покупку (навіть якщо раніше він прекрасно обходився без пропонованого продукту).

Посадкова сторінка (той сайт, на якому виявляється потенційний покупець після кліка на контекстну рекламу Google або «Яндекса») повинна бути якісною: зручною для перегляду, з чітко структурованим каталогом товарів і послуг і відповідної оголошенню (щонайменше нешанобливо обманювати відвідувача, направляючи його після цільового переходу на іншу пропозицію). При дотриманні цих умов гроші, витрачені на клік, себе виправдають з великою часткою ймовірності.

Друге завдання, яке допомагає вирішити контекстна реклама, - власне збільшення продажів, зростання прибутку, розвиток бізнесу. Мета буде досягнута, якщо кінцевий економічний результат діяльності перевершить рівень вкладень в маркетингову кампанію. Ніхто не дасть гарантії, що кожна людина, клікнувши і опинившись на сторінці вашого сайту, щось купить. Але ж і зі звичайного магазину не всі відвідувачі виходять з сумками, повними покупок.

Об'єктивні переваги та можливі ризики

Позитивні сторони використання контекстної реклами:

 • забезпечується точне попадання в цільову аудиторію, є можливість розширювати або звужувати її коло за регіональною ознакою;
 • обходиться дешевше (в порівнянні з витратами на виробництво відеороликів і покупку ефірного часу на радіо і ТБ);
 • рекламна кампанія характеризується швидким запуском і гнучкістю (є можливість оперативно вносити корективи);
 • рекламодавець сам вирішує, за що і скільки він готовий платити, в налаштуваннях можна встановити ліміт бюджету (наприклад, не більше 1000 рублів в тиждень);
 • прозорість кампанії (всі витрати можна відстежити, так само як і статистику по ЦА - віково-статевої склад, скільки одна людина кликав по посиланню і ін.);
 • ненав'язливість і доступність (такі сприймаються користувачами скоріше позитивно і прихильно, їм не треба оплачувати додаткові дії - заходити на пошту, реєструватися на сайті та ін.).

Слід розуміти, що контекстна реклама буде працювати тільки в тому випадку, якщо хід рекламної кампанії буде контролюватися, а не просто виділяється плата за переходи. Тому рекламодавцям, у яких немає часу і можливості коригувати ціни і створювати якісні, що привертають увагу оголошення, варто довіритися професіоналам. Це допоможе вам раціонально витрачати бюджет і збільшити ефективність вкладень.

Серед недоліків такого способу просування бізнесу варто виділити наступні:

 • щоб результат справді вийшов значущим, буде потрібно великий бюджет;
 • процес перетворення відвідувачів сайту в клієнтів безпосередньо залежить від якості сторінки, на яку приводить клік по оголошенню;
 • відкрито згадувати деякі види товарів і послуг забороняє закон «Про рекламу»;
 • в разі просування нових для ринку товарів і послуг відсутня сформувався попит;
 • контекстна реклама працює, тільки якщо у цільової аудиторії є доступ в інтернет (наприклад, для впливу на більшу частину старшого покоління даний метод непридатний).

Як і за скільки можна розмістити контекстну рекламу

У світлі того, що переваги контекстної реклами істотно переважують її недоліки, все більше підприємців обирають такий спосіб для успішного просування свого бізнесу в мережі. Основна маса всієї реклами при цьому зосереджена в «Яндексі» і «Гуглі». Перший популярний в російськомовному сегменті, другий - надає реальні можливості для залучення англомовних користувачів.

Вартість розміщення оголошень на кожному майданчику різниться - вона залежить від кількості ключових слів і середньої ціни за один клік. Розрахувати орієнтовну суму вкладень у просування можна з урахуванням певних параметрів, як то: кількість показів, переходів по посиланню, коефіцієнт CTR (процентне відношення другого показника до першого), вартість кліка.

В Google для прогнозування витрат за місяць передбачений вбудований модуль «оцінки трафіку». Звичайно, абсолютної точності від нього чекати не варто: ви ж не можете передбачити, скільки людина зважиться перейти на ваш сайт за оголошенням. Бюджет буде залежати і від того, чиїми руками буде проводитися кампанія. Далеким від інтернет-технологій людям рекомендується звернутися до фахівців. На перших порах ви витратите трохи більше, зате зможете уникнути помилок, які також можуть дорого обійтися.

Пару слів про націлення

Орієнтування - комплекс заходів з відбору цільової аудиторії і донесення до неї конкретної реклами. Сюди входять дії, спрямовані на вивчення портрета потенційного покупця по ряду характеристик (віком, статтю, рівнем доходу, соціальним статусом тощо.), І складання відповідно до нього адекватного рекламного оголошення. Виділяють кілька видів таргетингу.

 1. Географічний. При виборі більшості товарів місто (регіон) має пріоритетне значення. Наприклад, квартири в Уфі будуть цікаві насамперед Уфімцев і жителям довколишніх населених пунктів, тому недоцільно рекламувати цю пропозицію по всій території Росії.
 2. Тимчасової. Вибрати, коли краще впливати рекламою на клієнта, - вже частина успіху. Наприклад, пропонувати путівки на батьківщину Діда Мороза влітку. Важливо вибрати і правильний час доби для показу оголошень (вночі актуальна реклама розважального клубу, а не, припустимо, швейної машинки).
 3. Соціально-демографічний. У покупців автомобілів «Жигулі» і «Мерседес» різні рівні матеріального достатку, соціальний стан, та й вік, як правило, теж.
 4. Тематичний. Товар краще рекомендувати там, де він має відповідне оточення. Так, студенти відвідують масу сайтів, але при пошуку диплома на замовлення звернуть увагу на оголошення, опубліковане швидше на науковому порталі або в електронній бібліотеці, ніж на молодіжному розважальному ресурсі.
 5. Поведінковий. Напевно, це вас не здивує. Але інтернет збирає на кожного з нас досьє про те, де живемо, на які сторінки заходимо, ніж цікавимося. Вся ця інформація обробляється і дозволяє припустити, які товари, можливо, будуть нам цікаві. Наприклад, якщо ми недавно шукали авіаквитки, то сьогодні нашому погляду постають яскраві банери з готелями.

Орієнтування дозволяє оптимізувати витрати на маркетинг в інтернеті - відмовитися від непрацюючих ключів, розміщення на простоюють веб-ресурсах. Важливо розуміти, що опублікувати і налаштувати рекламу одного разу не варіант. Вона потребує періодичного аудиті та коригуванні параметрів з урахуванням мінливого поведінки відвідувачів і структури самої мережі.

Медійна реклама

Раціональним і ефективним доповненням (а часом і зовсім самостійним інструментом розкрутки) до використання контекстної реклами виступає так звана Медійна реклама. Такий маркетинговий інструмент має на увазі створення і розміщення графічних оголошень у видачі результатів пошуку і на ресурсах мережі. При цьому плата, на відміну від попереднього виду, стягується не за кліки, а за кількість показів банера.

Такий рекламний модуль прекрасно підходить для того, щоб показати товар аудиторії особою (актуально при просуванні нових продуктів на ринок) і домогтися стійкої асоціації конкретної тематики з вашим брендом. Медійна мережа надає ще ширші можливості для орієнтування: покази банерів доступні тільки аудиторії з тим чи іншим конкретним інтересом (колом інтересів).

Однак є у даного методу і недосконалості. Використання КМ-реклами обходиться дорожче. До того ж перед запуском необхідно витратити час на пошуки фахівця, який розробить якісний продає банер. Ще один момент - для цього маркетингового інструменту підходять не всі ключові слова, тому виникає необхідність в особливо ретельному формуванні бази ключів.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.