Пошуковий запит - це слова або словосполучення, які людина пише в рядок пошукового браузера з метою пошуку потрібної йому інформації. Це один з компонентів ефективного просування сайту. На підставі спеціальних слів базується просування різних інтернет-порталів. Відносно недавно стали розрізняти геозалежні і геонезавісімие пошукові запити. Про них і піде мова в наступній статті.

Геозалежні запити

Геозалежний запит - це пошук за словами, які відносяться до конкретного регіону користувача. При пошуку фрази система буде видавати в основному ті сайти, які просуваються в конкретному регіоні. Наприклад, «купити піцу в Ярославлі» або «металеві двері в Москві». У них конкретно вказано місто пошуку, тому пошукова система видасть ті сторінки, на яких є сайти, що надають послуги в цих містах. В результаті людина отримає інформацію по своїй області без зайвих сайтів інших областей і міст. У число таких запитів входять і деякі пошукові фрази, в яких явно не вказується місто. До них можна віднести доставку їжі, прогноз погоди або виклик таксі, оскільки людині необхідна послуга в конкретному регіоні. Написавши таку фразу в пошуковій системі, люди, що знаходять в різних містах, отримають різні результати видачі.

Геонезалежні запити

Геонезавісімие запити - пошукові фрази і слова, які не мають відношення до конкретного регіону. Це може бути загальна інформація, яка не прив'язана до міста. В основному в результаті видачі виявляються інформаційні портали. До геонезавісімим відносяться запити загального характеру. Наприклад, «як зробити саморобку з паперу», «як почистити штори», «як зробити віник». При таких запитах люди з різних міст отримують приблизно однакові результати пошуку.

Формування пошукової видачі

Робота системи полягає в дуже точному і швидкому наданні потрібної інформації користувачеві. Пошукові системи мають свій алгоритм роботи, завдяки якому при введенні пошукових слів робот враховує IP-адреса користувача. Це необхідно для визначення регіону знаходження людини. Якщо пошукова система вважала запит геозалежних, то у видачі будуть результати для певного регіону. Наприклад, якщо користувач ввів запит «доставка їжі додому», він побачить сайти компаній, які надають цю послугу в його регіоні. Формуючи видачу, «Яндекс» враховує:

 • геозалежні введеного запиту,
 • регіон сайту,
 • регіон місцезнаходження користувача.

Нюанси перевірки слова або фрази з допомогою пошукової системи «Яндекс»

Визначити, до якого виду належить пошукова фраза, можна самостійно за допомогою самої пошукової системи і без будь-яких сторонніх програм або ресурсів. Для перевірки інформації необхідно ввести фразу в рядок пошуку і подивитися в самий низ сторінки. Там є інформація про те, що при пошуку інформації перевага віддавалася сайтам з конкретних міст. Так ви зрозумієте, що пошукова система знайшла вам інформацію для конкретного регіону.

Що необхідно для просування по регіональним запитам

 • На сторінці «Контакти» вказати реальні відомості. Це може бути адреса фірми, контактний міський номер телефону, поштовий індекс. Якщо у вашій компанії є підрозділи в інших містах або країнах, то це також слід вказати.
 • Додати сайт вашої організації з адресою в довідник пошукової системи. Важливо вказати адресу не тільки головного офісу, але і філій, щоб робот вніс в систему всі ваші регіони. Додати цю інформацію можна на сторінці «Яндекс.Вебмайстер».

Щоб дізнатися, до якого регіону належить ваш сайт на даний момент, можна відкрити розділ «Інформація-Регіональність» в «Яндекс.Вебмайстер». Якщо адреса вказана невірно, то виправити його можна вручну. Система може відхилити запит на зміну даних з наступних причин:

 • вказані невірні контактні відомості;
 • розміщений юридична адреса компанії, а потрібен фактичний;
 • сторінка контактних відомостей заповнена не повністю.

Переваги просування по регіональним запитам

Більшість власників сайтів думають про те, як просувати послуги компанії по геозалежних параметрам, чи ефективний цей метод і що він дає. Варто зазначити, що у такий методики просування є істотні переваги.

 • Швидкість просування. Щоб сайт потрапив в топ-10 видачі по конкретних запитів із зазначенням міста, потрібно значно менше часу. Це пов'язано з тим, що конкуренція суттєво зменшується, адже до уваги беруться лише ті компанії, які працюють у вашому регіоні, а не у всій країні.
 • Ціна. Оптимізація по регіону є бюджетним варіантом. Причина криється все в тій же мінімальної конкуренції. Правильна тактика просування по геозалежних запитам дозволяє суттєво економити кошти на СЕО-просування. Важливо лише віддати роботу професіоналам, так як для ефективності необхідно проводити як зовнішню, так і внутрішню оптимізацію сайту.
 • Гарантія цільових відвідувачів. При регіональному просуванні проекту вдається завоювати цільовий трафік і отримати високий рівень конверсії.
  Кому вигідно просувати сайти з урахуванням геозалежних фраз?

Вигода регіонального просування очевидна, проте такий метод роботи підходить не всім. В першу чергу ця методика актуальна для комерційних сайтів, які продають товари або пропонують послуги в конкретному регіоні. Серед них:

 • приватні медичні центри;
 • медичні лабораторії;
 • розвиваючі центри для дітей;
 • приватні школи і дитячі сади;
 • ресторани, кафе;
 • розважальні центри;
 • торгові центри;
 • таксі;
 • доставка квітів, їжі додому;
 • будівельні компанії;
 • клінінгові послуги.

Сайти інформаційного характеру таким чином просувати не має сенсу. В цьому випадку регіональні запити можуть нашкодити, тому що скоротиться трафік відвідування сайту, а значить, знизиться рівень доходу. А ось сайти компаній, що пропонують товари і послуги, відносяться до тих порталів, які потребують просуванні з урахуванням місця розташування. Відбудеться збільшення потенційних клієнтів.

Важливі нюанси

При просуванні сайтів не слід забувати про те, що:

 • багато пошукові роботи для виявлення регіону звертають увагу на контактні дані фірми, які вказані в розділі зворотного зв'язку. Тому якщо ви плануєте просувати проект з урахуванням регіону, ці відомості повинні бути заповнені коректно. Дані необхідно опублікувати на сайті у вигляді тексту, так як картинку пошукова система не прочитає;
 • для збільшення посилальної маси можна купувати посилання на інших порталах. До цього питання варто поставитися серйозно, так як при правильному виборі донорів на сайт прийде більше відвідувачів, які можуть стати клієнтами. Слід враховувати вік, кількість сторінок, а також регіон. Важливо, щоб він відповідав вашому. Це позитивно впливає на ранжування.

Більшість СЕО-оптимізаторів вже переконалися в тому, що метод просування порталів по геозалежних запитам ефективно працює. Пошукові системи віддають їм перевагу, тому при можливості цей нюанс слід обов'язково брати до уваги. Геозалежні запити позитивно впливають на кількість реальних клієнтів, так як люди відразу потрапляють на портали, де є послуги, в яких вони потребують. Це важливий фактор, який дозволяє зробити сайт корисним для користувачів і вигідним для власників.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.