Якщо ви хочете просунути сайт, потрібна не тільки його грамотна реклама в інтернеті. Важливо взагалі мати уявлення про те, на що звертають увагу пошукові системи при аналізі вашого ресурсу в цілому і кожної його сторінки окремо. Без цього можна нескінченно довго ламати голову, коли і чому щось пішло не так. Тому далі трохи теорії про те, за якими критеріями «Яндекс» і Google визначають позиції сайту у видачі.

Основні поняття про ранжируванні

Процес розподілу позицій в пошуковій видачі між сайтами по конкретних запитів отримав назву ранжирування. Основне завдання при цьому - відібрати десятку кращих документів і розмістити їх на першій сторінці пошуку (як раз там, де вони виявляться видно, а значить, зацікавлять більшість користувачів). Щоб отримати всі шанси на вихід в жаданий топ, на зорі розвитку пошукових систем веб-майстрам було досить прописувати якомога більше метатегов на конкретній сторінці.

Але сьогодні все не так просто. Розробники пошукових систем впевнені, що немає межі досконалості. Вони постійно розвивають свої продукти, ускладнюючи алгоритми ранжирування і, відповідно, роботу власникам сайтів. І на те є об'єктивна потреба. По-перше, нові ресурси ростуть, як гриби після дощу, і оцінювати їх якість потрібно ще ретельніше. По-друге, самі користувачі інтернету стають все більш досвідченими і вимогливими.

Звідси випливають 2 основні завдання пошукових систем. Необхідно дати людині конкретну відповідь на поставлене ним питання, щоб вирішити його проблему. А для цього потрібно визначити, який з сайтів (відповідно до визначеного запитом) може дати кращий (зрозумілий, грамотний, вичерпний) відповідь. Виходячи з цих моментів і відбувається ранжування сьогодні: найбільш відповідні запиту ресурси розташовуються вище, найменш відповідні - нижче.

Фактори ранжирування пошукових систем

Щоб процес розподілу позицій відбувався максимально ефективно, пошукові системи будуть діяти відповідно до певними факторами ранжування. Це спеціальні алгоритми, що дозволяють встановити ступінь релевантності сайту. Розробляються вони в лабораторіях пошукових систем і враховують масу нюансів, які можуть і повинні впливати на позиції.

Відразу відзначимо, що факторів ранжирування сайту воістину величезна кількість. Тому в рамках однієї статті розповісти про всі ніяк не вийде. Так що нижче вас чекає лише основний список, який представляє собою групи критеріїв. У кожній з них - безліч пунктів (100+). Отже, для початку розділимо всі фактори ранжирування пошукових систем на дві великі групи: внутрішні і зовнішні - і розглянемо кожну окремо.

Внутрішні чинники

В цю велику групу можна віднести всі критерії оцінки, пов'язані з корисністю ресурсу і відсутністю явних спроб обдурити пошукові системи. Також тут оцінюється правильна технічна складова (коректна верстка, настройка редиректів і дзеркал, robots.txt і карти сайту, чистий вихідний код і ін.). Основними факторами можна вважати:

 • текстову складову. Пошукові системи аналізують контент, який публікується на ресурсі. По всій строгості і відповідно з багатьма параметрами оцінюється якість текстів. Щоб просування сайту не загальмувався на даному етапі, важливо, щоб контент відповідав ряду вимог: був унікальним, новим, актуальним, релевантним для користувача запити і природним (правильна оптимізація статей за принципами SEO);
 • метатеги і теги. Пошуковим системам необхідно бачити наявність і правильне застосування всіх метатегов, а також тегів заголовків, що виділяються жирним шрифтом, курсивом та ін. Цей фактор важливий, тому як неграмотне, а тим більше надмірне вживання всіх цих речей підвищує ризик для сайту опинитися під фільтром через переоптімізаціі. А це вже маніпуляція довірою «Яндекса» і Google. Крім того, метатеги визначають релевантність статті. Тому вписувати в них ключові слова потрібно обов'язково, але грамотно, щоб контент не опинився переоптімізірованние або неприродним. Це ж стосується і до всього тексту: невиправдане велика кількість ключів може зробити контент нечитабельним для користувача, а сайт - негідним топа;
 • якість ресурсу в цілому. Цей фактор ранжування має вплив на фактори ранжирування з інших пунктів. Так само як всі, що робить сайт зручним і корисним для відвідувача. Це і кількість сторінок на ресурсі, і зручна навігація, і грамотна перелінковка. Реклама (її різноманітність і здатність перешкодити читанню контенту) також входить в цю групу. Ще один важливий параметр - вік проекту (не найбільш домену, а сайту - з того моменту, як він вперше потрапив в індекс).

Також в цей список можна включити кількість (воно не повинно бути надмірним) і якість зовнішніх посилань з сайту. По можливості варто посилатися тільки на перевірені, авторитетні майданчики, які допоможуть користувачеві отримати додаткову цікаву інформацію з іншого джерела, щоб вирішити його проблему.

Таким чином, роботи над поліпшенням внутрішніх факторів повністю залежать від власника ресурсу, тому як всі перераховані вище параметри знаходяться саме під його контролем. І вдосконалювати начинку потрібно постійно. Причому з ростом проекту робити це стає все складніше.

Зовнішні чинники

Ці критерії мають на увазі оцінку взаємодії ресурсу з зовнішнім середовищем мережі. Під зовнішніми чинниками ранжирування пошукові системи мають на увазі наступне:

 1. Кількість зворотних посилань. Іншими словами, цитованість сайту іншими джерелами. Сюди відноситься як просте розміщення посилань, наприклад, з тематичних порталів, так і розміщення в спеціалізованих авторитетних каталогах ( «Яндекс», mail, dmoz і ін.). В принципі цей фактор можна пустити на самоплив: довідкова маса з часом почне рости сама по собі. За умови, звичайно, що у ресурсу будуть досить хороші показники відвідуваності і дійсно якісний контент, яким відвідувачам захочеться поділитися з іншими користувачами.
 2. Поведінкові чинники ранжирування. Тут пошукові системи аналізують поведінку користувачів на сторінці, а також у видачі результатів, коли вони обирають для перегляду той чи інший ресурс. Ці фактори вимагають особливо ретельного опрацювання. Розглянемо більш детально поведінкові критерії оцінки:
  проведене на сайті час. Фундаментальний фактор для пошукових систем. Чим більше відвідувач проводить час на сторінці, тим очевиднішим є той факт, що там міститься щось дійсно цікаве і корисне за його запитом. Для поліпшення даного показника потрібно задіяти якомога більше точок захоплення аудиторії - не тільки тексти, а й зображення, графіки, таблиці, відео;
 • кількість відмов. Якщо людина зайшла на сторінку ресурсу і тут же її покинув, це сигнал для пошукових систем, що її вміст не відповідає конкретним запитом, не дає відповіді на потрібне питання, а значить, не несе в собі користі;
 • перегляди сторінок. За цим показником оцінюється якість сайту в цілому. Чим більше користувач гортає сторінки, тим цікавішим і актуальним цей сайт бачиться пошуковим системам;
 • кількість повернень. Якщо людина, одного разу побувавши на вашому сайті, вирішив повернутися сюди сьогодні або в інший день, щоб перечитати інформацію і знайти інші матеріали, це добре для ранжирування;
 • кликабельность. Чим частіше на ресурс переходять з пошукової видачі за запитом, тим краще буде проходити його просування. Тут вже варто згадати про СЕО і ще раз подумати, а чи так привабливо і грамотно складені title і description.

Власне, для поліпшення всіх перерахованих вище показників потрібно щільно працювати над контентом. Опублікована на сторінці інформація повинна завжди давати користувачеві чітку відповідь на його питання. А це означає, що ясно простежується зв'язок між зовнішнім інтернет-маркетингом і роботою над внутрішнім змістом проекту.

Інші фактори

Вплив цих факторів не настільки істотно. Однак при інших рівних умовах вони можуть забезпечити вашому проекту пріоритет при розподілі позицій в пошуковій видачі. Ось що це за показники:

 • доменні. До основних тут варто віднести рівень використовуваного домену (оптимально - другий, наприклад, GoToTOP.ru), його історію (не накладаються чи раніше на нього пошукові системи свої санкції), присутність в доменному імені ключового слова;
 • регіональні. У своїй більшості це комерційні чинники ранжирування, застосовні до тематики так званих продають запитів ( «купити», «замовити»), коли користувач шукає і отримує список ресурсів по його регіону. Якщо за рахунок цих показників необхідно розкрутити якісь сторінки, то сайту потрібно присвоїти регіон. Зробити це можна в панелях веб-майстрів «Яндекса» і Google, вживати назву регіону в контенті на самій сторінці, а також посилатися на ресурси, які мають відповідне географічне розташування.

Значимість різних факторів ранжирування в «Яндексі» і Google

Кожна пошукова система визначає для себе пріоритетність тих чи інших показників при оцінці ресурсу. Ці алгоритми також досить часто піддаються змінам (нерідко вельми істотним). Але спробуємо подивитися картину, яка існує на сьогоднішній день. Отже, чинники ранжирування «Яндекса» можна розташувати в наступній послідовності (по спадаючій значимості).

 • Статистичні. Вони пов'язані безпосередньо з самої сторінкою (наприклад, скільки посилань на даний момент існує в інтернеті на цей документ).
 • Динамічні. Це показники, що враховують зв'язок запиту і сторінки (присутність в контенті слів запиту, їх розташування і кількість).
 • Запитні. Це фактори, які враховують ознаки пошукового запиту (наприклад, географічну залежність).
  Технічні. Тут оцінюється грамотність технічної складової сайту. Про те, що вона включає, ви вже читали вище.
 • Текстові. Оцінюється релевантність вмісту сторінки відповідного запиту користувача.
 • Довідкові. Аналізу піддається посилальна маса сторінки і всього сайту. При цьому враховуються зовнішні і внутрішні, анкорний і трастові посилання.
 • Поведінкові. Пошукові системи оцінюють, наскільки ресурс подобається відвідувачам, чи зручний, чи відповідає їх вимогам.
 • Додаткові. Тут мова йде про відповідність сайту заявленому регіону, наявності аффіліатов тощо.

Наочно оцінити значимість різних факторів, які бере до уваги Google при ранжируванні, дозволяє наступна діаграма.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.