«Апдейт» буквально перекладається як «оновлення». Даний термін використовується SEO-оптимізаторами в значенні поновлення даних.
Як апдейта можна сприймати будь-які зміни:
- певного документа або сторінки на ресурсі;
- всього ресурсу;
- його зовнішнього вигляду.
У сфері SEO-оптимізації визначення «апдейт» зазвичай використовують для позначення поновлення пошукових результатів видачі в системі пошукового алгоритму. У результатах можна позначити виникнення нових або оновлених сторінок сайту в індексі системи. Говорячи іншими словами, здійснюється оновлення кеш-серверів, що сприяє зміні позицій в результатах пошукової видачі. Апдейт бази даних безпосередньо пов'язується з індексацією сайтів. Для різних пошукових систем оновлення здійснюється з різним ступенем періодичності.
Різновиди апдейтів пошукових систем
Існує кілька різновидів апдейтів пошукових систем, які класифікуються виходячи з того, які саме модифікації враховуються при черговому оновленні.
Пошукова система «Яндекс» відрізняється статичної видачею, тобто позиції ресурсів у вітчизняній системі оновлюються періодично. Як правило, це відбувається один-два рази на тиждень. Для апдейтів «Яндекса» характерні такі різновиди:
- текстовий - оновлення відбувається в результаті попадання в «Яндекс» нових документів і сторінок. Як правило, це відбувається досить часто, так як текстовий контент оновлюється регулярно. Аналізується релевантність тексту в документах;
- контрольний - здійснюється в результаті перерахунку ваги посилань, які направляються на сайти або окремі сторінки. Посилальна маса індексується протягом тривалого терміну: від тижня до місяця;
- регіональний - здійснюється в результаті зміни будь-яких регіональних критеріїв пошуку;
- поведінковий - здійснюється в результаті зміни поведінкових факторів і їх аналітики при ранжируванні;
- апдейт ТИЦ - виконується в результаті перерахунку тематичного індексу цитування для ресурсів. Здійснюється приблизно один раз в два місяці.
Апдейт в пошуковій системі Google здійснюється щодня - дана пошукова система може собі дозволити динамічну видачу. При цьому враховуються всі характеристики, що впливають: як зовнішні, так і внутрішні. Така система роботи стала використовуватися після скасування Page Rank.
Апдейти пошукових систем можуть відбуватися в разі початку використання нових алгоритмів ранжирування, після яких змінюється робота системи, відповідно змінюється і видача. При новій роботі системи починають враховуватися нові критерії, а також старі чинники, але вже в новому форматі.
Як відбувається апдейт при доопрацюванні алгоритму?
Важливо розуміти, що почати використовувати новий алгоритм ранжирування не так просто, так як не всі фактори вдається проаналізувати і врахувати заздалегідь. Навіть після початку його роботи можуть знадобитися коригування і доопрацювання. Однак, як правило, ці зміни здійснюються до його офіційної викладки. Перед тим як запустити алгоритм в роботу, все його доопрацювання прийнято вважати такими тестами. Часто для їх інтегрування аналізується якась певна область:
- тематика,
- регіон,
- тільки комерційні або тільки інформаційні запити та ін.
Через внесення коригувань можна спостерігати коливання позицій ресурсів і окремих сторінок сайту. Після того як результати будуть проаналізовані, алгоритм допрацьовується і інтегрується в роботу пошукової системи.
Як зрозуміти, що характер видачі змінився?
Для того щоб оцінити стан видачі, можна використовувати різні аналізатори. Найбільш актуальне з них - це «Правильні апдейти« Яндекса ». Дана система дозволяє дізнатися, коли був апдейт і що саме сталося в разі поновлення. Крім того, рекомендується стежити за змінами, що відбуваються алгоритму в офіційному блозі компанії «Яндекс», де викладаються релізи.
Апдейти грають досить значиму роль для SEO-оптимізаторів. З їх допомогою можна проаналізувати, як саме здійснюється ранжування і виконати просування сайту на перші позиції за потребами запитам. З іншого боку, ряд апдейтів може заважати просуванню - це ті зміни і доопрацювання алгоритмів, через які сайт може опуститися вниз на кілька позицій відразу. Реагувати на них рекомендується після офіційних релізів.